Dieta pudełkowa na płaski brzuch

Dieta pudełkowa to nie tylko zdrowe żywienie, ale i także dbanie o siebie czy odchudzanie. Jeśli naszym celem jest płaski brzuch, warto zwrócić się w stronę diety pudełkowej i skorzystać z plusów, jakie daje. Będzie ona pomocnym elementem przy dbaniu o płaski brzuch oraz pomoże w jego utrzymaniu. Wszystko o diecie pudełkowej na płaski brzuch prezentujemy poniżej.

Dieta pudełkowa na płaski brzuch

Catering dietetyczny z dowozem jest bardzo popularną opcją, gdy chcemy osiągnąć pewne cele np. utratę wagi czy płaski brzuch. Jeśli chcemy osiągnąć właśnie ten drugi cel, firmy cateringowe są dobrym miejscem na wybór odpowiedniej diety. Niektóre marki cateringowe posiadają w swojej ofercie — choć jest to jeszcze jednak rzadkością z powodu wąskiej specjalizacji diety “na płaski brzuch”. Warto jednak wybierać diety odchudzające, które będą najodpowiedniejsze. Utrata tkanki tłuszczowej przebiega równomiernie na całym ciele, w tym również na brzuchu. Jeśli intensywnie ćwiczymy i w ten sposób staramy się spalić tłuszcz w okolicach brzucha, możemy również wybrać dietę sportową, odpowiednio ułożoną, która ma na celu zwiększenie intensywności treningu m.in. dzięki konkretnym posiłkiem przed i po treningach czy łącząc elementy diety sportowej z odchudzającą. Przyspieszymy wtedy maksymalnie proces fizycznego redukowania tkanki tłuszczowej na brzuchu. Jeśli chcemy zadbać o nasz brzuch, warto również kontynuować dietę w pracy, wybierając np. lunch boxy, a nie tylko 2 posiłki śniadania i kolacji.

zupa krem

A jeśli w firmie cateringowej nie ma dedykowanej diety?

Bardzo często możemy spotkać się z sytuacjami, w których pomimo chęci skorzystania z diety np. na płaski brzuch czy odchudzanie, firmy cateringowe obsługujące nasz rejon po prostu nie mają takich opcji w ofercie. Istnieje wtedy możliwość wybrania innych diet np. wegańskiej czy sportowej jednak należy wtedy pamiętać o kilku elementach. Pierwszym z nich jest unikanie produktów, które powoduje wzdęcia np. grochu, kapusty czy fasoli. Warto również unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym, które powoduje nagły skok cukru we krwi i duży wyrzut insuliny co przekłada się na odkładanie tkanki tłuszczowej — m.in. na brzuchu. Po sprawdzeniu np. archiwalnych lub obecnych zestawów posiłków warto wybierać te diety, które będą jak najbardziej zbliżone do diet na odchudzanie, a tym samym będą korzystne dla naszego brzucha.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ