Czym jest przedtreningówka

Praca nad dobrą kondycją, wytrzymałością, siłą i wszystkimi cechami, które są związane ze sportem, to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zmęczenie może pokonać nawet największego wielbiciela treningów, dlatego warto chociaż przez chwilę zastanowić się, w jaki sposób sprostać tym wszystkim wysokim wymaganiom. Nasza odpowiedź to przedtreningówka!

Czym jest przedtreningówka?

Przedtreningówka to rodzaj suplementacji, który nakierowany jest na osiąganie jak najlepszych wyników w sporcie. Przedtreningówka to zestaw związków wspomagających wytrzymałość, siłę i dodających energii. Należą do nich między innymi:

  • aminokwasy, które wspomagają regenerację i dodają sił na cały trening; sprawiają, że cały organizm jest lepiej odżywiony w czasie treningu i ma z czego korzystać, aby wykrzesać z siebie jeszcze więcej energii; wspomagają nasycenie organizmu NO;
  • kofeinę, która ma wielorakie działanie: przede wszystkim podnosi ciśnienie i pomaga w wydobyciu z siebie pokładów energii; rozbudza, wspomaga koncentrację na ćwiczeniach, daje jaśniejsze myślenie i większą czujność; zwiększa wytrzymałość; może wspomagać działanie fat-burnerów;
  • ekstrakty roślinne, które zmniejszą subiektywne uczucie zmęczenia;
  • witaminy, które wprawdzie nie muszą występować w każdym suplemencie przedtreningowym, ale mogą wspomóc jego działanie, powodując lepszą pracę układu nerwowego i mięśniowego, ale także zmniejszając stres oksydacyjny.

Często przedtreningówkę łączy się także z kreatyną (o ile nie było jej w składzie preparatu), która również wspomaga odtwarzanie energii, podnosi wytrzymałość organizmu i przyspiesza jego regenerację. Dodatkowo korzystnie wpływa na przyrost mięśni.

Jak działa przedtreningówka?

Działanie przedtreningówki jest bardzo proste: ma dać energetycznego “kopa” każdemu, kto rozpoczyna trening. Dzięki zażywaniu suplementów diety tego rodzaju możliwe jest więc podejmowanie większych wyzwań, na przykład dłuższe wykonywanie ćwiczeń, zwiększenie serii powtórzeń albo ćwiczenie z większym obciążeniem.

Przedtreningówka działa jako booster zarówno przed treningiem siłowym, jak i wytrzymałościowym. Może być stosowana praktycznie we wszystkich rodzajach sportu. Pomaga w pokonywaniu subiektywnego odczucia zmęczenia oraz w przezwyciężaniu niedoborów energetycznych.

Kiedy należy przyjąć przedtreningówkę?

Jak sama nazwa wskazuje, taki booster powinien być spożywany przed treningiem. Jednak to, ile czasu zachować pomiędzy przyjęciem preparatu a rozpoczęciem ćwiczeń, a także w jaki sposób przyjmować konkretny produkt, zależy od jego producenta. Warto w tym przypadku kierować się jego zaleceniami, co pomoże w osiągnięciu najlepszych rezultatów.

Czy przedtreningówka jest w pełni bezpieczna?

Przedtreningówki należą do bezpiecznych preparatów, które w przypadku stosowania zgodnego z zaleceniami producenta dostarczają cennych składników. Ich naturalny skład sprawia, że nie powodują negatywnych skutków. Jednak w przypadku przedawkowania mogą pojawić się niewielkie zaburzenia, takie jak bezsenność, problem z koncentracją albo nadmierne zmęczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ