Wyzywanie – 30 dni

 

Niedawno Zaczął się nowy rok.  to czas wielu nowych postanowień i planów które mamy nie zamiar wcielić w życie w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.  Wiele z nich dotyczy poprawy naszej kondycji, wyglądu, zmiany nawyków żywieniowych lub utraty kilku zbędnych kilogramów. W tym celu pomoc Może nam wyzwanie 30 dni bez słodyczy fast foodów i alkoholu.

 

 Na czym polega to wyzwanie?

 

Jest bardzo proste.  Wyzwanie polega przede wszystkim na 30 dniowym okresie detoksu organizmu z substancji zawartych w tytule:  cukrów,  alkoholu,  oraz innego niezdrowego jedzenia.

Takie wyzwanie bardzo pozytywnie wpłynie na nasz organizm.  na początku Należy się zastanowić jak do niego podejść?  bardzo wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy że jest uzależnionych od tego rodzaju złych produktów,  lub nie odczuwa złego wpływu ich spożywania na swój organizm. jest to swego rodzaju próba mająca na celu wyeliminowanie z naszego życia nie odpowiednich,  nie zdrowych nawyków.  lepsza sylwetka poprawa kondycji,  ładniejsza cera czy lepsza wydolność,   to tylko kilka z efektów ubocznych,  na które będziemy narażeni stosując 30 dniowe wyzwanie bez słodyczy fast foodów i alkoholu.  niestety ciągle zbyt mało osób nie jest świadomych Jaki wpływ ma dieta na nasze zdrowie i życie.

 

 Dlaczego będziemy sobie odmawiać przez 30 dni?

 

wszystkiego co jest niezdrowe i nam szkodzi.  szczególnie mowa tu o takich potrawach jak frytki ptasie mleczko i biały cukier.  ten cukier którym słodzimy kawę lub herbatę,  przekształca się później w tłuszcz,  dlatego spożywanie nadmiernej ilości cukru nie jest polecany osobom z nadwagą.  biały cukier można z łatwością zastąpić przy pomocy ksylitolu lub stewii.  są to produkty na bardzo naturalne którymi można słodzić wszystko począwszy od herbaty aż po desery i ciasta. Na samym początku można stopniowo odstawiać z diety niezdrowe produkty zastępując je innymi zdrowszym.  np dla frytek zdrową alternatywą będzie zrobienie ich ze słodkich ziemniaków czyli batatów,  lub podanie do posiłku ryżu.  w internecie znajdziemy mnóstwo przepisów z użyciem brązowego ryżu.  również nasza ulubiona czekolada w dużych ilościach niestety nie będzie zbyt zdrowa.  warto zamienić ją na czekoladę gorzką zawierającą około 70% kakao.  taka czekolada zawiera większe ilości magnezu i witamin i na pewno będzie zdrowsze dla naszego organizmu.

 

Wyzywanie – 30 dni

Co zamiast czekolady?

 

Zamiast kolejnych cukierków możemy kupować suszone owoce.  co na lekkostrawny oraz bardzo dobrym zamiennikiem “ czegoś słodkiego”  dla osób które nie mogą spożywać słodyczy.  do takiej diety można również dołączyć ćwiczenia fizyczne.  Najlepiej na początku zrobić sobie rozpiskę diety,  czyli przygotować jadłospis na każdy dzień z opisem ćwiczeń jakie będziemy wykonywać.  Jeśli uda nam się przetrwać cały dzień pełen pokus  i nie ulec żadnej,  wieczorem możemy sprawić sobie małą nagrodę np wykonać odżywczą maseczkę na twarz.  po każdym wykonanym treningu można spożywać odżywkę białkową.  dostarczy ona budulce do mięśni, usprawni ona ich funkcjonowanie,  oraz wspomoże regenerację.  w trakcie trwania 30 dniowego wyzwania  na czczo pić herbatkę ziołową.  świetnie polecane jest czystek,  który ma zbawienny wpływ na nasz organizm.  dodatkowo dieta można stopniowo uzupełniać o różnego rodzaju świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe,  makaron ryżowy oraz owoce morza.  po przetrwaniu 30 dniach wyzwania nie odrazu stwierdzimy że Rzucamy alkohol Czy słodycze na zawsze,  jednak na pewno zmieniliśmy swoje życie na lepsze i wprowadziliśmy nowe nawyki na stałe do naszej diety.

  plusy z wyzwania

 

już samo podjęcie wyzwania to duży trening naszej siły woli i motywacji.  osoby ankietowane po przeprowadzeniu 30 dniowej kuracji z odstawieniem słodyczy fast foodów i alkoholu miały dużo lepsze wyniki cholesterolu.  w niektórych przypadkach spadła również waga i poprawiła się jakość życia.  w tym wyzwaniu jednak chodzi głównie o wspomniane wcześniej Wprowadzenie nowych zdrowych nawyków żywieniowych.  wprowadzenie trwałych zmian do naszego życia z pewnością zajmie dłużej niż 30 dni ponieważ odstawienie tych produktów nie należy do najłatwiejszych.  jednak dla chcącego nic trudnego.

może więc warto w nowym roku zadbać o siebie w jeszcze większym stopniu i spróbować 30 dniowego wyzwania bez fast foodów i słodyczy i alkoholu?

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ