Wybór obuwia ortopedycznego – cechy szczególne i zasady doboru

0
1042

Buty to bardzo ważny element garderoby. Wiele modeli obuwia stanowi jedynie aspekt wizualny oraz dopełnienie stroju. Jednakże podczas wyboru odpowiedniego podłoża dla stóp warto skupić się na wielu innych czynnikach i aspektach. Buty mogą również spełniać wiele innych funkcji, jak również zapewniać komfort, wygodę oraz działania lecznicze dla jego użytkowników. Czym są buty lecznicze? Jak dobrać obuwie ortopedyczne? Gdzie zaopatrzyć się w tego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny?

Dbałość o stopy, kręgosłup i postawę to bardzo ważne czynniki profilaktyczne, zapobiegawcze i korekcyjne. Prawidłowe ustawienie stopy, jak również jej odciążenie może zapobiec powstawaniu wielu uciążliwych problemów związanych z postawą czy bólem i dyskomfortem. Ogromną rolę w działaniach korekcyjnych poza ćwiczeniami stanowi prawidłowy dobór poszczególnych akcesoriów.

Czym są buty ortopedyczne, jaką pełnią role oraz jak je dobrać?

Buty ortopedyczne to obuwie specjalistyczne używane w celu korekcji postawy, umożliwienia prawidłowego ustawienia stopy, odciążenia i ochrony kończyny, a także kosmetycznego uzupełnienia ubytków oraz niedoskonałości. Najczęściej wykorzystywane są one do procesu leczenia i terapii wad takich jak: koślawość, szpotawość stopy, ostrogi piętowe, płaskostopie poprzeczne i podłużne czy stopy wydrążone.

Buty te posiadają odpowiednio wyprofilowaną wkładkę, dopasowane do profilu stopy oparcie, jak również specjalistycznie wymodelowany wierzchni profil. Obuwie ortopedyczne często posiada podwyższoną platformę lub obcas, który wspomaga prawidłową postawę w przypadku nierówności kończyn.

Jak wybrać odpowiednie obuwie ortopedyczne?

MedReha to specjalistyczny sklep medyczny, oferujący swoim klientom różnego rodzaju akcesoria lecznicze, w tym obuwie rehabilitacyjne. Sprzęt rehabilitacyjny z sklep.medreha.pl to gwarancja jakości i wytrzymałości, a profesjonalizm i doświadczenie pracowników ułatwia dokonanie wyboru produktów.

Jak dobrać odpowiednie buty rehabilitacyjne?

Głównymi czynnikami doboru są:

– rodzaj wady,
– poziom i stan zniekształceń,
– cel i oczekiwania,
– upodobania klienta,
– rozmiar buta,
– przeznaczenie,
– cena,
– producent,
– opinie fachowców i innych użytkowników,
– wiele innych.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ