Wałek do masażu

 

Czym w zasadzie jest wałek do masażu?

 

wałek do masażu kręgosłupa i jest niewielkim przyrządem,  który odpowiednio użyty,  potrafi zastąpić profesjonalnie wykonany masaż i wizyte u fizjoterapeuty.  Wałek z angielskiego nazywany “rollerem”  stworzył czasownik “rolować się’,  który opisuje czynność używania wałka opisuje on masaż wałkiem które możemy wykonać sami w domu Roller ma kształt walca możemy nim się nie tylko masować ale również używać jako specjalistycznego przyrządy do ćwiczenia.

 

 dla kogo przeznaczone są wałki do masażu i jak należy ich używać?

 

jeszcze kilkadziesiąt lat temu specjalistyczne wałki do masażu używane były tylko i wyłącznie przez sportowców i fizjoterapeutów  dzisiaj rowery Są polecane osobom które ćwiczą rekreacyjnie,  uprawiają sport  lub po prostu które  cierpią na dolegliwości związane z bólem mięśni.  te ostatnie mogą być na przykład związane z siedzącym trybem życia.

 

 Kiedy pojawia się ból mięśni?

 

ból mięśni pojawia się na przykład wtedy, kiedy rozpoczynamy ćwiczenia bez przygotowania odpowiedniej rozgrzewki,  lub kiedy wracamy do nich po dłuższej przerwie od treningów.  wtedy taki wałek będzie nieocenioną pomocą.

Wałek do masażu

 Na czym polega rolowanie się?

 

rolowanie się polega na położeniu się na wałku częścią ciała,  która wymaga masowania,  aby rozmasować bolące miejsce,  należy przesuwać się po wałku tak aby przetaczają się on pod bolącym punktem.  prawidłowo wykonywane rolowanie,  powinno trwać kilkanaście sekund.  każdy bowiem mięsień należy rozmasowywac bardzo powoli i z dużą dokładnością.  należy uważać aby nie rolować stawów i kości ponieważ masowane powinny być jedynie nasze mięśnie.  wałek należy Na twardej powierzchni,  np na podłodze lub twardej macie,  Jeśli chcemy rozmasować plecy lub  nogi,  albo na ścianie,  Jeśli chcemy rozmasować ramiona.

 

 Jaki wałek do masażu wybrać?

 

Na rynku obecnie dostępne są bardzo różne rodzaje wałków do masażu.   od gładkich,  bo takie z wypustkami o różnych kolorach i długościach.  wałek miękki które odkształca się pod ciężarem ciała powinny wybrać osoby,  które dopiero zaczynają swoją przygodę z auto masażem,  lub te które nie ćwiczą ale Chcę użyć rollera,  aby na przykład rozmasować bolące plecy.  takie osoby mają bardzo napięte mięśnie.

rollery najtwardsze,  czyli takie które zupełnie nie uginają się pod ciężarem ciała,  będą przeznaczone dla sportowców  i osób które trenują regularnie.

 

oprócz wałków do masowania największych partii ciała,  dostępne na rynku są również niewielkiego rozmiaru wałki do masowania na przykład stóp.   te wałki są na tyle lekkie i zajmują tak mało miejsca,  że z powodzeniem można zabierać je ze sobą w podróż lub na siłownię.  wałki wykonane są z łatwego w utrzymaniu czystości tworzywa,  dzięki czemu są higienicznej mogą służyć nam bardzo długo.

 

 

Kiedy rollować?

 

Rolowanie możemy przeprowadzać w dwóch przypadkach.  przed treningiem,  jako część przygotowania mięśni  i napiętych powięzi do wysiłku i odpowiednie rozgrzanie go  przed “użyciem”.  wałek polecany jest również do stosowania po treningu –  rolowanie mięśni poddanych wysiłkowi jest ważnym elementem regeneracji powięzi,  ponieważ poprawia ukrwienie tkanki,  rozluźnia ją  i pomaga w usuwaniu z mięśni kwasu mlekowego które jest odpowiedzialne za powstawanie zakwasów.  dzięki temu przy użyciu Roller regeneracja potreningowa przebiega znacznie szybciej niż bez użycia tego narzędzia.

 

A jeśli nie ćwiczę?

 

Wałek przydaje się również osobą nietrenujących,  które prowadzą siedzący tryb życia.  po całym dniu spędzonym na krześle w biurze  lub za kierownicą samochodu,  aby uniknąć bolesnych skurczy  możemy rozmasować mięśnie czworo czworogłowe i dwugłowe ud  oraz pięty od siedzenia łydki a nawet pośladki.  odpowiednio pielęgnowane mięśnie osoby siedzącej nie będą narażone na powstawanie skurczy. Regularne rolowanie również ujędrnia skórę,  dzięki czemu wygładza cellulit rozbijając nagromadzoną pod skórą tkankę tłuszczową.  pomaga to w usprawnieniu przepływu krwi i  limfy  pod skórą.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ