Strach przed prowadzeniem samochodu

 

Posiadanie własnego samochodu jest ogromną wygodą.  nie musimy sprawdzać rozkładów jazdy dopasowywać się do godzin kursów  autobusów lub tramwajów,  ani przepychać się zatłoczonej komunikacji miejskiej.  Po prostu wsiadamy i jedziemy.  Pomimo to wiele z nas odczuwam irracjonalny lęk  przed prowadzeniem samochodu.

 

 Skąd się biorą takie leki i jak z nimi walczyć?

 

Strach przed prowadzeniem pojazdu, najczęściej dotyka osoby, które niedawno dopiero, co zdał egzamin na prawo jazdy lub takie osoby, które brały udział w stłuczce lub wypadku samochodowym.  Różnych przestrzeń jest mnóstwo,  i w zasadzie to od nas samych zależy,  jaka jest tego przyczyna.  Kierowców młodych nie jest to zazwyczaj duży problem,  ponieważ mam swój oni bardzo często pokonują razem ze zwiększoną ilością godzin spędzonych za kółkiem.  Drugiej strony w przypadku innych bardziej złożonych powodów, dla których nie chcemy prowadzić samochodów sytuacja może być znacznie poważniejsza

 

Udział i przeżycie wypadku samochodowego  na stałe może zmienić Nasze podejście do jazdy samochodem.  czasami stajemy się po prostu bardziej ostrożnie na drodze,  tak w niektórych przypadkach strach całkowicie nas paraliżuje i boimy się że znowu może na coś złego spotkać na drodze.  Najtrudniej jest jednak, kiedy lęk przed  prowadzeniem samochodu,  w które się u nas pojawia,  związany jest z amaksofobia.  Jest to specyficzny rodzaj tlenku, Który dotyczy nie tylko zarówno sama jest strefy kierowania pojazdem,  ale również dotyka  szeregu innych aspektów, które są związane z poruszaniem się po drogach,  może być również lękiem przed pieszymi,  czy nawet lękiem przed parkowaniem. Na szczęście jest to raczej rzadki problem,  więc w grę wchodzą ręki innego pochodzenia.

Strach przed prowadzeniem samochodu

Zestresowany niedoświadczony i niepewny siebie kierowca,  może być naprawdę realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.  A niestety sytuacji, w których bardzo łatwo się na drodze zdenerwować na polskich ulicach nie brakuje.

 

 Jak zatem walczyć ze stresem i strachem?

 

Przede wszystkim odpowiedź sobie na pytanie,  Czym jest spowodowany mój lęk?  Być może wystarczy,  żebyś spędził trochę więcej czasu za kółkiem,  A wtedy szybko nabierzesz pewności siebie i wprawy wprowadzenie pojazdu.  Druga sprawa, czyli samo podejście do problemu:  Czy ty w ogóle chcesz nauczyć się prawidłowo i bezpiecznie prowadzić samochód?  Jeśli odpowiedź brzmi tak –  jak najczęściej wybierają rolę kierowcy.  Na początek Kieruj na krótkich trasach. Jeżdżąc po mieście możesz również zabierać ze sobą bardziej doświadczonego kierowcę,  możesz słuchać jego rad i cennych wskazówek  albo po prostu sama świadomość, że jedzie z tobą doświadczony kierowca może podnieść cię na duchu w takim przypadku.   Co ważne również zrezygnuj z trenowania jazdy na pustych placach lub parkingach –  sytuacja w ruchu drogowym wygląda zupełnie inaczej,  jeśli dookoła siebie masz innych uczestników poruszających się po mieście lub na trasie?

Każdy z nas jest inny,  Dlatego zastanów się, co pomoże ci się uspokoić i wyciszyć podczas jazdy?  Niezależnie od tego czy będzie to płyta z ulubioną muzyką,  czy ktoś bliski dodający otuchy na siedzeniu pasażera,  spróbuję się przełamać i jeździć jak najczęściej.  Być może twój link jest zupełnie nieuzasadniony  i wkrótce okażesz się naprawdę znakomitym kierowcą?  Może Wystarczyło tylko Trochę wprawy abyś zaczął świetnie radzić sobie w ruchu drogowym, jako jego pełnoprawny uczestnik.

 

Sytuacja trochę się komplikuje, jeśli strach jest na tyle silny,  że  wręcz cię paraliżuje, plecy oblewa zimny pot i trzęsą się ręce? Nic na siłę.   W takim przypadku warto będzie zasięgnąć porady eksperta –  psychologa,  który pomoże znaleźć głębszy źródło problemu.  Po jego zdiagnozowaniu będziesz mógł łatwiej się z nim uporać.  Wszystko jednak zależy od twojej decyzji,  czy faktycznie chcesz uporać się z lękiem  i przełamać,  aby móc w przyszłości prowadzić samochód? Jeśli odpowiedź brzmi tak, daj sobie szansę!

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ