Początki treningu i suplementacji

Od dziś od zaraz rozpoczynam wielkie postanowienia  i wprowadzę w życie plan działania.  mam już rozpisany trening i zaraz wybieram się na siłownię.  Dokładnie tak bo dzisiaj Zaczynamy walkę o zdrową o lepszą sylwetkę.

taki scenariusz na pewno jest ci znajomy.  Ale czy to jest jedyna słuszna Droga do sukcesu?  oczywiście niekoniecznie.  pamiętajmy że walka o zdrowie i piękną sylwetkę,  oraz zachowanie równowagi organizmu jest o wiele bardziej Kręta i złożona.  dlatego też oprócz zwiększonej aktywności fizycznej i prawidłowo dopasowanej diety,  bardzo ważna jest również odpowiednia suplementacja.

 

większość witamin i odżywczy wartości oczywiście znajduje się w produktach które spożywamy codziennie.  Także większość tego czego potrzebuje nasz organizm powinniśmy dostarczyć poprzez spożywanie zbilansowanej diety.  nadmierne zjadanie wszystkiego,  co nam tylko wpadnie w ręce w sklepie dla sportowców,  zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.  zwłaszcza w przypadku kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią.  jednak gdybyście wali się że te wszystkie  substancje odżywcze,  witaminy i minerały nie są dostarczone w odpowiedniej ilości przez waszą dietę,  zerknijcie na poniższą listę.

Początki treningu i suplementacji

podpowiemy wam co należy do suplementować podczas pierwszych etapów treningowych,  tak aby usprawnić proces nabierania masy mięśniowej lub przyspieszyć tracenie wagi.

 

 magnez

 

dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej to OK  420 mg magnezu  i dokładnie taką dawkę Musi ona dostarczyć do organizmu dla prawidłowego funkcjonowania.  Jeśli jednak postanawiamy zacząć treningi siłowe –  będziemy potrzebować go w diecie dużo więcej.  Jest to związane z faktem że magnez odgrywa niezwykle ważną rolę w metabolizmie mięśnia szkieletowego.  dlatego niedobory magnezu bardzo negatywnie wpływają na wydolność organizmu podczas zwiększonej aktywności fizycznej.  aby uniknąć drżenia mięśni bolesnych skurczów i zakwasów,  długiego poczucie zmęczenia  i poczucie ospałości,  powinniśmy postawić na magnez rozpuszczalny lub łatwo przyswajalny w formie tabletek.  dodatkowo do swojej diety nie zaszkodzi dorzucić garstka orzechów,  więcej brokułów,  Czy zjeść po treningu banana.

 

 kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6

 

to najsilniejsze reduktory stanów zapalnych w organizmie.  wbrew pozorom organizm potrzebuje tłuszczów,  mówimy Właśnie o tłuszczach niskonasyconych.  wszelkie kontuzję i stany zapalne stawów i ścięgien  to najgorsi wrogowie każdego trenującego.  aby na początku naszej drogi na siłowni uniknąć tego typu doświadczeń  a przez kontuzję nie zniechęcić się na długie lata do treningów,  Proponujemy zacząć suplementację tych właśnie kwasów.  dodatkowo kwas Omega 3 bardzo korzystnie wpływa na poziom dobrego cholesterolu,  oraz poprawia wydolność i sprawność naszego serca.  opisywane kwasy znajdziemy w zarówno w formie tabletek,  kapsułek,  a z pożywieniem dostarczymy go na przykład w rybie.

 

kreatyna

jest to najprostszy i najbardziej naturalne wspomagacze dla twojej masy mięśniowej Jeśli trenujesz długo i intensywnie a bez widocznych efektów i masz ochotę szybko się poddać –  to właśnie kreatyna pomoże ci szybciej osiągnąć zamierzony cel.  dodatkowa suplementacja kreatyny uodparnia na zmęczenie więc możemy trenować dłużej   i nawet o 15% poprawić wydolność organizmu.

 

Chrom

 

Chrom potocznie nazywany jest pierwiastkiem fitnessu.  działanie jego w organizmie jest tak szerokie że na sam jego temat można by było napisać oddzielny artykuł.  Po pierwsze pełni bardzo ważną rolę w rozkładzie węglowodanów białek i tłuszczy.  dzięki temu cały nasz organizm lepiej reaguje na dostarczone węglowodany.  co więcej chrom wspomoże nas w odchudzaniu poprzez znaczną redukcję tkanki tłuszczowej,  jednocześnie pomagając nam w budowaniu tkanki mięśniowej.  poza suplementami diety znajdziemy go oczywiście w zbożach owocach morza i orzechach.

 

 

Pamiętajmy że Oczywiście żaden z suplementów diety nie może być substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety dostarczającej organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.  mogą one jedynie wspomóc nas w naszej drodze po lepszą sylwetkę i lepsze wyniki sportowe.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ