Piękną być i młodą

0
1123

Od zarania dziejów człowiek pragnie pozostać młodym i pięknym na długie lata. We współczesnym nam świecie dążenie do idealnego wyglądu stało się jeszcze silniejsze ze względu na tzw. kult młodości, który narzuca dyscyplinę, by zadbać o swoją urodę, bez względu na koszty. Oczywiście z pomocą przychodzą nam firmy kosmetyczne, które oferują odpowiednie kosmetyki.

Wśród mnogości i różnorodności produktów dobór kosmetyków to nie lada wyzwanie. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki naturalne, a wśród nich te robione w domu z naturalnych produktów i na własny użytek (Do It Yourself, zrób to sam). Ale pęd życia i brak czasu to naturalne przeszkody, by móc tworzyć domowe specyfiki. Wobec tego jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, by cera lśniła pełnym blaskiem, tryskała zdrowiem i cieszyła oczy swoim miłym wyglądem?

Kosmetolodzy i dermatolodzy radzą, by przyglądać się etykietom umieszczonym na produktach kosmetycznych. A te opatrzone międzynarodowym rzetelnym certyfikatami są gwarancją wysokiej jakości i bezpieczeństwa stosowanego specyfiku.

Inaczej się sprawy mają, gdy prawidłowy dobór kosmetyków do skóry sprawia trudność z powodu chorób skóry, alergii czy stosowania niektórych leków. Wówczas bezwzględnie należy zasięgnąć porady lekarza, by nie nasilić zewnętrznych objawów choroby. Bywa i tak, że nie zawsze potrafimy rozpoznać typ naszej cery i dlatego popełniamy błędy w stosowaniu kosmetyków, które szkodzą jeszcze bardziej.

Aby zadbać o higienę, zdrowie i estetykę naszej skóry należy być systematycznym i stosować profilaktykę. Wiadomo, że innych kosmetyków użyjemy na skórę głowy, pod oczy, na skórę dłoni czy stóp. Kosmetolog podpowiada, by do zmycia makijażu używać mleczka kosmetycznego, płynu micelarnego lub olejku. Do tonizowania twarzy warto zastosować tonik, hydrolat, a do nawilżania skóry krem, masło roślinne, olej. A pod oczy specjalny krem do tego przeznaczony. Dodatkowo pamiętać należy o użyciu na dzień kremu z filtrem SPF 50, a do mycia całego ciała delikatnych środków myjących, by nie doprowadzić do wysuszenia skóry, bo straci wtedy naturalną warstwę ochronną.

Odpowiednie kosmetyki do skóry każdego z nas to temat szeroki i niezwykle trudno odpowiedzieć na pytanie, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry.

Źródło: http://makeupstory.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW jaki sposób zostać pszczelarzem?
Następny artykułDieta pudełkowa. Wygodnie, prosto, zdrowo!

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ