Otyłość

Jak to mamy nic nie jest podczas seansu?  Nic z tych rzeczy. My lubimy w kinie  smacznie tyć.  Wszyscy lubimy wizyty w kinie.  Jest to bardzo miłe urozmaicenie wieczoru po ciężkim dniu spędzonym w pracy.  Niestety ta przyjemność niesie ze sobą również bardzo dużą pułapkę, którą bardzo łatwo możemy wpaść.  Scenariusz wszystkim bardzo dobrze znany:

Jest wieczór sala kinowa wypełniona spragnionymi wrażeń z widzami.  Zaraz zgasną światła każdy z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie seansu.  Już w trakcie trwania bloku reklamowego słychać charakterystyczne pochrupywanie popcornu, czuć na sali zapach sera i nachosów maczanych w dipie. Z tyłu ktoś  siorbie gazowany napój w rozmiarze XXL,  ktoś gryzie orzeszki w panierce.  A teraz powiedzcie nam szczerze czy przetrwa liście z takimi pysznymi przekąskami cały blok reklamowy bez zjedzenia chociażby połowy zawartości miseczek?  Oczywiście każdy to zna,  ale czy zdajemy sobie sprawę, czym Takie podjadanie grozi?

Otyłość

 seans na Głodno?

 

Z przeprowadzonych badań i sondaży wynika że do kina najczęściej chodzimy na Głodno.  to na pewno jest równie nierozsądne jak robienie zakupów przed obiadem.  nie tylko wydamy wówczas więcej pieniędzy ale i kupimy całą masę zbędnych produktów które niepotrzebnie zajmą miejsce w lodówce,  a które potem i tak zjemy przybierając na wadze.  nagle uświadamiamy sobie siedząc w kinowym fotelu że czeka nas 2 godziny seans ale w sumie to jesteśmy już bardzo głodni  i coś byśmy przekąsić.  w kinowym barze Kusina standardowy zestaw popcorn nachosy orzeszki w czekoladowej polewie batony słodkie żelki drażetki czekoladowe różnego rodzaju napoje słodkie gazowane.  Kto w takim momencie będzie myślał o tym że jedno pudełko popcornu mające pojemność około 1,60 litra to około 320 kalorii a pół litra gazowanego napoju to około 220 kalorii?  łącznie daje to około 540 kalorii czyli nie tylko tyle co porządny obiad A przecież miało to tylko być przekąska!

 

 Duże porcje, czyli Dlaczego nie możesz kupić małego popcornu?

 

kolejną pułapką w którą wpada większość nas przy kinowym bufecie jest kupowanie porcji XXL. jest faktem niestety  że bardziej opłaca się kupując zestawy powiększone.  można wtedy zaoszczędzić pieniądze ale niestety nie oszczędza się kalorii.  czy zastanawialiście się kiedyś Dlaczego polityka prowadzona przez punkty gastronomiczne  prowadząca do sprzedaży dużych opakowań i jest tak ekonomiczna?  tanie produkty –  w tym przypadku Kukurydzy woda i ekstrakt do napoju gazowanego –  tanie przygotowane i dostępność bez zbędnego czekania w kolejce Na przygotowanie przekąski.  chcesz kupić mały popcorn?  niemożliwe dostępne są jedynie zestawy ze średnim popcornem dużym kubełkiem lub mega dużym.   celowo ustawiona różnica cenowa między najmniejszym a największym zestawem to tylko kilka złotych, a więc wystarczająco dużo aby Klient stwierdził że średni zestaw się nie opłaca i kupił oczywiście największy. Niestety jest to bardzo popularna praktyka wśród właścicieli punktów gastronomicznych,  a nie wychodzi nam to na zdrowie.

 

 

 Pora zmienić nawyki

 

oczywiście wizyta w kinie jest zawsze miły urozmaiceniem dnia jednak aby nie mieć później wyrzutów sumienia warto zmienić w swoim zachowaniu kilka nawyków:

jeśli już bardzo musisz lub chcesz zjeść popcornu nachosy Wybierz najmniejszą dostępną w barze porcję a najlepiej jeszcze Podziel się nią z towarzyszami seansu.

do kina wybieraj się najedzony aby nic nie  kusiło zapachem.  zyska na tym nie tylko twoja sylwetka ale i oczywiście portfel

może warto rozważyć przenoszenie ze sobą innej zdrowej przekąski na przykład prażonych pestek z dyni lub słonecznika, albo suszonych owoców

 

Taka przekąska nie tylko wyjdzie nam na zdrowie,  ponieważ jedząc zdrową przekąskę dostarczamy niezbędnych organizmowi  witamin,  ale również Wysyłamy do mózgu sygnał że właśnie się my jedliśmy i nie potrzebujemy spożywać następnego dużego posiłku.  unikniemy wtedy pułapki że po wyjściu z kina zjemy jeszcze jakąś kolację,  ponieważ będzie nam się wydawało że nie spojrzy liśmy żadnego konkretnego w posiłku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ