relacje międzyludzkie
fot. pexels.com

Każdy z nas jest stworzony do tego, aby żyć z ludźmi. Nie jesteśmy stworzeni do samotności i warto o tym pamiętać. Warto również mieć na uwadze, że podczas budowania czy rozwijania relacji z innymi ludźmi popełniamy wiele różnych błędów. Sprawdź, co to za błędy, najprawdopodobniej ty też je popełniasz!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-zrobic-pieklo-niebo/

O ufności w relacji

Wiele osób, gdy tylko poznaje kogoś nowego od razu zakłada, że nie ufa tej osobie, do momentu, gdy ta osoba na to zasłuży. Inni natomiast na starcie ufają każdemu, a przestają ufać dopiero, gdy ktoś zrobi coś, co zawiedzie to zaufanie. Druga metoda jest zdecydowanie bardziej pro relacyjna. Trudno budować relację z nowym człowiekiem, jeśli na starcie jej nie ufamy, a wiadomo, że każda relacja, jeśli chcemy, aby była wartościowa opierała się na zaufaniu. Dodatkowo ta postawa nieufności, buduje w nas przeświadczenie, że każdy jest zły i musi najpierw zasłużyć sobie na nasze zaufanie. To z kolei wspiera budowę naszego egoizmu, który jest potrzebny, ale w nadmiarze może szkodzić. Przeanalizuj sobie te dwa podejścia i oceń, który naprawdę jest ci bliższy, jednak pamiętaj, że aby budować relację z drugim człowiekiem potrzebne jest wzajemne zaufanie. Wyobraź sobie, że ty nie ufasz na starcie i takie samo podejście ma druga osoba. Taka relacja nie ma wówczas prawa się zawiązać.

Druga twarz

Innym, bardzo często pojawiającym się błędem w czasie budowania relacji jest niepokazywanie swojej prawdziwej twarzy, swojego prawdziwego oblicza. Nie chodzi tu wcale o to, że nie mówimy danej osobie wszystkiego – to wręcz jest normalne. Mowa raczej o takiej postawie, gdzie od pierwszych momentów budowania relacji pokazujemy siebie w niewłaściwym świetle, nieco przerysowanym, chowamy wady lub nazbyt je wyolbrzymiamy. To złe podejście, ponieważ już na starcie zamiast budować most, tworzymy mur. Istotne jest więc, aby od samych początków relacji pokazywać siebie prawdziwego. Nie ma nic gorszego na nieuczciwość w tej materii. Warto tutaj odwrócić sytuację i zastanowić się czy byśmy chcieli, aby ktoś zachował się tak wobec nas.

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/jak-krok-po-kroku-zdjac-hybrydy-w-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ