Jak wybrać najlepszy salon manicure w Katowicach? Wiemy, jak go znaleźć!

Salon manicure jest dla kobiet tym, czym barber shop dla mężczyzny. Jak u fryzjera, tak samo w salonie manicure kobieta musi zostać obsłużona i potraktowana w sposób niecodzienny. Dokładność pracy manikiurzystki można porównać z precyzją innych zabiegów na ciało. Manicure posiada szereg rodzajów, które różnią się między sobą nie tylko sposobem nakładania lakieru, ale także wyborem produktów używanych w zabiegach. Dlatego postanowiliśmy nieco przybliżyć popularne zabiegi.

Jakie są popularne rodzaje manicure?

Do najbardziej popularnych rodzajów manicure należą:

  • manicure klasyczny, który jest w zasadzie podstawowym zabiegiem. Jego zadaniem jest usunięcie zbędnych skórek okalających płytkę paznokcia i późniejsze spiłowanie jej, skrócenie do odpowiedniej długości i żądanego kształtu. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom obojga płci ze względu na pozostawienie paznokci w estetycznym stanie,
  • manicure japoński to metoda, która znacznie poprawia kondycję zdrowotną paznokci i wpływa korzystnie na ich wzrost. Podczas manicure wcierane są w płytkę określone produkty, których zadaniem jest wygładzenie powierzchni paznokcia, a efekt uzyskany jest bardzo zbliżony do polerowania mechanicznego,
  • manicure SPA zalecane jest osobom, których dłonie wraz z paznokciami wykazują wiele nieprawidłowości i uszkodzeń. Ten rodzaj manicure jest w stanie zająć się wszystkimi palcami w czasie jednego zabiegu. Jednakże dla pozbycia się naskórka, który uległ zrogowaceniu, przeprowadza się osobno inne zabiegi. Manicure SPA zapewnia obu dłoniom doskonałe nawilżenie i odnowę,
  • hybrydowy manicure jest dobrym wyjściem dla kobiet, które żyją w szybkim tempie i nie mają zbyt wiele czasu na całkowite zadbanie o wygląd i zdrowie swoich dłoni. Oprócz zadbania o dłonie i paznokcie, zabieg hybrydowy także nadaje paznokciom wymaganego koloru za pomocą niezmywalnego lakieru hybrydowego. Lakiery te są w stanie utrzymać się w nienagannym stanie na paznokciach przez okres około 2-3 tygodni,
  • manicure z zastosowaniem parafiny – czyli zabieg parafinowy na dłonie. Jest to zabieg, który najlepiej sprawdza się w okresach jesiennych i zimowych, gdzie okłady z parafiny zapewniają tkankom podskórnym właściwe krążenie krwi. Ponadto zabezpiecza skórę przed utratą wilgotności, a paznokciom nadaje połysku.

Gdzie szukać dobrego salonu, który wykonuje te zabiegi?

Najlepiej jest podchodzić do tego tematu, znając doskonale swoje oczekiwania. Wówczas można zacząć szukać odpowiedniego salonu, który je spełni. Dziś każdy szuka przede wszystkim w internecie, gdzie z uwagi na wielość reklamujących się salonów manicure, a także szeregu opinii na temat najlepszych i sprawdzonych gabinetów, odnalezienie spełniającego wszystkie oczekiwania staje się dość proste.

Na przykład konkretny salon manicure można odszukać za pośrednictwem strony https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/katowice, który bardzo szybko zlokalizujemy, sprawdzimy zakres świadczonych usług, cennik oraz opinie.

Jeśli wybierzemy salon, który spełnia nasze wymagania, musimy tylko zarezerwować termin wizyty. A dzisiaj nawet to jest znacznie prostsze, bo można zarezerwować wizytę online.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakażenia grzybicze stóp
Następny artykułJak przygotować dziecko na wizytę u stomatologa?

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ