Jak radzić sobie z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów to problem dotykający wielu ludzi. Na tę przypadłość narzekają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jej przyczyny mogą mieć różne podłoże. Niezbilansowana dieta, długotrwały stres, niewłaściwe kosmetyki myjące, czy zaburzenia hormonalne mogą powodować osłabienie włosów. Jeśli przejście na inne, zewnętrzne środki pielęgnacyjne nie przynosi rezultatów, można zdecydować się zmianę nawyków żywieniowych z jednoczesnym zażywaniem środków doustnych.

Jaka dieta będzie w tym wypadku najlepsza? Pierwszym kryterium jest odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych omega-3 dostarczanych organizmowi. Odgrywają one istotną rolę budulcową i odżywiającą włosy. Znajdziemy je m.in. rybach (np. tuńczyku, makreli, sardynkach), orzechach włoskich, migdałach, oleju lnianym i rzepakowym.

Drugim ważnym składnikiem, o którym nie możemy zapominać, jest witamina A, które pobudza mieszki włosowe. Dzięki temu pasma rosną szybciej. Źródłem tej witaminy są zielone warzywa, szczególnie jarmuż i szpinak, pomidory, dynia, kapusta, masło wątróbka.

Niedobór witaminy C może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie korzeni włosa. Włosy są bardziej podatne na wypadanie włosów i szybciej się łamią. Dużo witaminy C mają produkty cytrusowe, natka pietruszki, kiszona kapusta, papryka.

Niemniej ważnym elementem jest witamina E. Regularne spożywanie jajek, soi, masła i pieczywa pełnoziarnistego pozwoli na szybkie jej przysposobienie. Odpowiada ona za wzrost włosów oraz ich właściwe nawilżenie.

Na rynku dostępne są również witaminy na włosy, wzmacniające je i poprawiające elastyczność. Stosowane jednocześnie z dobrze przemyślanym odżywianiem mogą szybko zaowocować pozytywnym efektem. Niezbędnym składnikiem, który powinien się w nich znaleźć, jest biotyna znana również, jako witamina H lub B7. Tak naprawdę wykazuje ona potrójne działanie. Wpływa nie tylko na kondycję i wygląd pasm, ale ma także silne oddziaływanie na skórę i paznokcie.

Innymi ważnymi składnikami są selen i cynk. Minerały te przeciwdziałają wypadaniu włosów oraz łysieniu.

Oficjalny sklep producenta Kerabione Zakupto.eu ma w swojej ofercie suplementy, które na pewno przyniosą oczekiwany efekt w walce z nadmierną utratą włosów. Z reguły przyjmuje się je dwa razy dziennie w trakcie posiłku. Należy pamiętać, że Kerabione nie może być stosowany jako substytut diety, ale iść z nią w parze. Produkt jest ekonomiczny – jedno opakowanie starcza na cały miesiąc.

Kerabione

Wypadanie pasm nie musi dłużej spędzać snu z powiek. Radzenie sobie z tym problemem może być naprawdę proste. Warto się na chwilę zatrzymać, pomyśleć o sobie i zadbać o swój organizm.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ