Jak czyścić zamszowe buty

Buty zamszowe są Nie tylko ładne bardzo wygodne Ale również świetnie prezentują się na nodze.  można je założyć na bardzo wiele okazji,  zarówno na biznesowe spotkanie jak i wyjście z przyjaciółmi,  ponieważ pasują zarówno do stroju eleganckiego jak i nieoficjalnego.  bardzo często Jednak powstrzymujemy się przed zakupem takich butów ze względów praktycznych ponieważ po prostu nie wiemy jak je czyścić.

Jak czyścić zamszowe buty

poniżej zamieszczamy listę porad dotyczących zabezpieczenia pielęgnacji i czyszczenia zamszowego obuwia.

 

 przede wszystkim impregnujemy

 

czym jest impregnacja?  jest to inaczej zabezpieczenie butów specjalnym preparatem,  i powinno być podstawą pielęgnacji każdego obuwia.  każdy nowe buty należy zaimpregnować a już zwłaszcza w przypadku butów zamszowych,  czyli delikatniejszy hi bardziej podatny na uszkodzenia czynników zewnętrznych Jest to szczególnie ważne.  Oczywiście należy zacząć od wybrania preparatu odpowiedniego rodzaju naszego obuwia.  warto poprosić o za rekomendowanie preparatu do odpowiedniego do obuwia przez sprzedawcę w sklepie obuwniczym.  często sprzedawcy informują klientów o dostępności preparatów przeznaczonych do pielęgnacji obuwia które właśnie nabywają.  należy pamiętać aby preparat taki był wodoodporny ponieważ woda na butach zamszowych może wywołać największe szkody. oczywiście dobrze jest kupić też impregnat który będzie chronił kolor naszego obuwia,  dzięki temu unikniemy problemów wynikających z powstawania przebarwień.  każde buty należy zaimpregnować przed pierwszym użyciem ale również pamiętać o tym należy w trakcie użytkowania koniecznie przed i po  zakończeniu sezonu noszenia danego obuwia.

 

 suszymy

niestety zmorą posiadaczy zamszowego obuwia jest deszcz i wszelkiego rodzaju wilgoć ponieważ właśnie one wpływają najgorzej na wygląd tego typu obuwia.  jeśli nie udało nam się uniknąć przemoczenia zamszowych butów.  w takim przypadku Musimy pamiętać o tym aby przed kolejnym z ich założeniem dokładnie je wysuszyć i wyczyścić obuwie.  do środka buta należy włożyć Zmień tą gazetę papier który pomoże wchłonąć wilgoć oraz zapobiegnie odkształceniu się buta pod wpływem wody.  przemoczonych butów nie powinniśmy również ustawiać pod ciepłym kaloryferem ani suszyć ich suszarką.  buty powinny wyschnąć naturalnie w przewiewnym nie nasłonecznionym miejscu.

 

Przede wszystkim czyścimy

 

jeśli zamszowe buty które planujemy założyć są tylko zakurzone wystarczy je delikatnie wyczyścić specjalną szczotką przeznaczoną do zamszu i nubuku jeśli natomiast z jakiegoś powodu zamszowe buty są przemoczone i brudne przed czyszczeniem należy je dokładnie wysuszyć.  Przed wykonaniem tych czynności należy również wyczyścić dokładnie podeszwy butów  i jeśli zamszowe buty są suche do usunięcia zabrudzeń na nich powstałych należy użyć specjalnej gumki do czyszczenia obuwia zamszowego  Koszt takiej gumki to około Kilkanaście zł.  zabrudzeń nie należy ścierać zbytnio Mocno aby nie uszkodzić przy tym struktury materiału.  Jeśli jednak zabrudzenia Są na tyle duże że nie udało ich się usunąć gumką, trzeba będzie zakupić specjalny preparat lub delikatnie wyczyścić zabrudzenia na mokro używając do tego celu tylko i wyłącznie wody z mydłem oraz miękkiej strony gąbki do mycia naczyń.  jeśli zdecydujemy się na czyszczenie butów na mokro należy pamiętać o tym aby zbytnio tych butów nie przeoczyć.  po wyczyszczeniu butów i ponownym ich wyschnięciu,  w przypadku kiedy czyścili śmieje na mokro  dobrze jest je zaimpregnować ponownie preparatem wodoodpornym i chroniącym kolor obuwia.

 

Dzięki zastosowaniu tych prostych zasad obuwie zamszowe z pewnością posłuży nam bardzo długo.

 

Warto tutaj również pamiętać o odpowiednim przechowywaniu zamszowych butów.  nie mogą znajdować się w pomieszczeniach w których jest dużo wilgoci dlatego odstawiając zamszowe buty na zimę najlepiej zapakować je tekturowe pudełko, w którym je kupiliśmy  do środka włożyć gazetę lub papier.  zapobiegnie to deformacji obuwie oraz zabezpieczy przed zakażeniem się i powstaniem kolejnych plan przed nowym sezonem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ