Dieta Szangri – La

Dieta Szangri – La 

Największym problemem z jakim muszą się zmierzyć osoby na diecie są napady głodu i obsesyjne myślenie o jedzeniu.  dla większości ludzi odmawianie sobie ulubionych potraw będzie tak wielkim utrudnieniem i wyrzeczeniem że całkowicie zrezygnują z diety.

 dieta shangri-la  może być w takiej sytuacji wyjściem dla osób które nie potrafią wytrzymać na diecie ponieważ jej zasady Nie zakładaj odmawiania sobie jedzenia.  jedyną zmianą jaką będą musieli wprowadzić stosując dietę shangri-la będzie picie na godzinę przed każdym spożytym posiłkiem jednej szklanki wody z dwoma lub trzema łyżkami cukru lub jednej lub dwoma łyżkami oliwy.

Dieta Szangri – La

 w jaki sposób dodatkowe cukier lub tłuszcz mają przyczynić się do zrzucenia kilogramów?

 

Doktor Seth Roberts, Twórca diety Szangri – La przekonuje nas że stosowanie się do jego zaleceń zahamuje nasz apetyt dzięki temu zmniejszy się ilość zjedzonych posiłków w efekcie doprowadzi to do spadku niechcianej wagi.  picie takiej mieszanki z tłuszczem lub cukrem dostarczy bowiem organizmowi dodatkowych kalorii dzięki czemu zmniejszy się  uczucie łaknienia.  dodatkowym zaleceniem  doktora Robertsa  będzie Spożywanie posiłków możliwie jak najbardziej pozbawionych smaków:  czyli   mdłych i  niedoprawionych.  Spowoduje to że nie będziemy mieli ochoty na kolejne posiłki.

 

według tego amerykańskiego naukowca nasz organizm sam reguluje swoją wagę dzięki regulacji  łaknienia, czyli zmniejszania i zwiększania apetytu,  w zależności od potrzeb.  w takim przypadku jeśli sami doprowadzamy do utraty naszego apetytu,  organizm odczyta to Jako sygnał do spadku wagi.  autor diety Szangri – La przekonuje że dzięki stosowaniu się do opracowanych przez niego zasad,  sam był w stanie zrzucić kilkanaście kg w ciągu tylko trzech miesięcy  trwania diety.

 

 podstawowe zasady Dieta Szangri – La

 

wspomniano wyżej miksturę wody i cukru lub wody z tłuszczem  powinniśmy przyjmować przed każdym zjedzonym posiłkiem,  jednak nie częściej niż 3 razy dziennie  ponieważ będziemy doprowadzać nasz organizm do mdłości.  do przygotowania tego specyficznego napoju najlepiej będzie używać cukru Białego,  zamiast trzcinowego lub brązowego.  poza piciem tej mikstury z dodatkiem cukru lub tłuszczów można jeść normalne posiłki I spożywać to na co ma się ochotę,  pod warunkiem że zjedzone potrawy będą pozbawione smaku,  nie doprawienie przyczyni się do utraty łaknienia.

 

Opinie o diecie shangri-la

 

jak po każdej diecie w internecie można znaleźć zarówno negatywne i pozytywne opinie użytkowników.  Zwłaszcza stosowanie diety Szangri – La będzie budziła sporo kontrowersji . Dzieje się tak dlatego ponieważ założenia diety Szangri – La jest sprzeczne z samą ideę bycia na diecie:  Krótko mówiąc nie wymaga rezygnacji z żadnego rodzaju pokarmów ani  zmiany przyzwyczajeń.  Dieta Szangri – La zakłada że wprowadzenie tylko jednego drobnego nawyków postaci przyjmowania pod postacią mikstury z wody i tłuszczu lub wody z cukrem dodatkowych kalorii,  spowoduje wystarczający warunek do zaistnienia spadku masy ciała.

to oczywiście sprawia że bardzo wielu osobom jest trudno uwierzyć w skuteczność diety shangri-la. Co ciekawe również naukowcom nie udało się potwierdzić że dieta shangri-la faktycznie działa i pomoże nam zgubić zbędne kilogramy.

Ze względu na swoje kontrowersyjne założenia dieta shangri-la nie jest jedną z najczęściej stosowanych diet przez osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów.  warto pamiętać o tym żeby każdą dietę której chcemy się podjąć skonsultować ze specjalistą dietetykiem lub lekarzem.  żeby zgubić zbędne kilogramy potrzebujemy przede wszystkim zmienić nasze  nawyki żywieniowe,  aby jeść mniejsze porcje oraz  zwracać uwagę na jakość spożywanych   dań.

Czy sama dieta wystarczy aby schudnąć?

 

Oczywiście że sama dieta nie wystarczy.  jeśli chcemy zdrowo zgubić kilogramy i wyrzeźbić naszą sylwetkę poza dietą i zmiana nawyków żywieniowych należy dodać również zwiększoną aktywność fizyczną. Wtedy na pewno utrata kilogramów wyjdzie nam to na zdrowie.

 

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ