Ćwiczenia siłowe

Powszechnie utarło się że aby spalać kalorie i zrzucać zbędne kilogramy należy ćwiczyć jak najwięcej.  wykonywać ćwiczenia aerobowe czyli biegi jazda na rowerze lub pływanie,  a podnoszenie ciężarów było domeną kulturystów.  nie jest to jednak prawdą.  ćwiczenia siłowe mogą przynieść bardzo wiele korzyści dla naszego organizmu.  Przyjrzyjmy się więc im troszeczkę bliżej.

 

Do tej pory ćwiczenia siłowe i  wykonywane z  dodatkowym obciążeniem były  uznawane za te które spalają bardzo małą ilość kalorii.  wszystkie badania dotyczące ilości spalanych kalorii były wykorzystywane w założeniach osób wykonujących ćwiczenia aerobowe. Jednak amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie przeprowadzili nowe badania w których uwzględnili fakt że ćwiczenia siłowe są wysiłkiem anaerobowym.

 

oznacza to że ćwiczenia siłowe pochłaniają bardzo dużą ilość energii podczas jednej minuty ćwiczeń z obciążeniem aż 8 do 9 kalorii. najczęściej takie treningi  przeprowadzane są w seriach z określoną liczbą powtórzeń i przerw pomiędzy nimi.  Oczywiście wiadomo że ćwiczenia siłowe nie trwają tak długo jak bieg jazda na rowerze czy pływanie.  mówimy tutaj o ćwiczeniach z obciążeniem średnim Gdzie podczas wykonywania jednej serii zrobimy 8-10 powtórzeń bezproblemowo.  po takich treningach siłowych nasz metabolizm wejdzie zdecydowanie na wyższe obroty i  będzie pracował na nich jeszcze długi czas po zakończeniu treningu czyli nawet po wyjściu z siłowni nadal będziesz spalać kalorie.

 

Jak się przygotować do treningu siłowego?

 

trening siłowy wymaga jednak odpowiedniego przygotowania.  zanim zaczniesz ćwiczyć z obciążeniem rozgrzej się dobrze Aby uniknąć kontuzji.  podnosząc hantle i sztangi,  lub ćwicząc na przyrządach Zadbaj o prawidłowe ustawienie sylwetki.  źle wykonywane ćwiczenia Nie przyniosą pożądanych efektów ale mogą również przyczynić się do powstania bolesnych kontuzji,  naciągnięcie mięśni lub skręcenia stawów.

Ćwiczenia siłowe

Pamiętaj że prawidłowo wykonywane ćwiczenia z obciążeniem są bardzo ważne w treningu ponieważ z większą ilość tkanki mięśniowej.  jest ona nie tylko odpowiedzialna za spalanie tłuszczu ale również wzmacnia i regeneruje nasze stawy i układ kostny co zapobiega późniejszym urazom i trudniej nam nabawić się kolejnych kontuzji.  Jeśli planujesz schudnąć nie ograniczaj się tylko do treningów aerobowych i nie skupiaj swojego treningu tylko na biegu na bieżni.  ćwicz ogólnorozwojowo.  trening ze średnim obciążeniem byś nie tylko wysmukli i wyrzeźbi naszą sylwetkę,  pomoże również w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała poza siłownią.  ciało wyrzeźbione przy pomocy treningu siłowego będzie wyglądało niezwykle ponętnie i seksownie. Warto również ćwiczyć przede wszystkim dla zdrowia. Odpowiedni stosunek masy mięśniowej do wagi jest również wyznacznikiem naszego zdrowia, i jest parametrem o wiele ważniejszym niż wskaźnik BMI.

 

Dla kogo jest przeznaczony trening siłowy?

 

 

Trening siłowy jest przeznaczony w zasadzie dla osób w każdym wieku.  nie obawiaj się podnoszenia ciężarów.  nie będziesz odrazu wyglądała jak Arnold Schwarzenegger,  ponieważ  kobieca sylwetka jest inaczej skonstruowana niż męska.  Przyjrzyj się  figurze zawodniczki Bikini Fitness. jej chciało to efekt przede wszystkim wielogodzinnych treningów siłowych.  wcale nie wyglądają  męsko, prawda?

 

Jak zacząć?

 

Jeśli nie wiesz jak zacząć treningi siłowe  udaj się na spotkanie z trenerem personalnym który pomoże dobrać ci rodzaj ćwiczeń do efektów które masz zamiar osiągnąć.  Jeśli zdecydujesz się na ćwiczenia z obciążeniem, powiedz mu o przebytych kontuzjach lub chorobach z jakimi się zmagasz, aby trening był dla Ciebie przyjemnością I przynosił efekty, a nie prowadził do pogorszenia problemów zdrowotnych.

 

większość ćwiczeń siłowych to ćwiczenia izolowane które skupiają się na trenowaniu poszczególnych partii mięśni.  Ustal więc swoje treningowe priorytety  i wybierz partię na której wysmukleniu i zarysowaniu zależy ci najbardziej,  a już podczas następnego lata będziesz mogła eksponować niezgrabne Ciało w bikini.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ