Ćwiczenia mięśni brzucha na drążku

Drążek to bardzo uniwersalne narzędzie do ćwiczeń.  Można na nim nie tylko podciągać się i trenować plecy oraz ramiona,  jest to również bardzo dobre a co za tym idzie niezwykle skuteczne, urozmaicenie monotonnych ćwiczeń na brzuch.  Dowiedz się więc jak możesz ćwiczyć na drążku żeby wkrótce zobaczyć spektakularne efekty twojego treningu na mięśnie brzucha.

podciąganie się na drążku jest bardzo trudne i męczące,  ponieważ jest to trudne technicznie ćwiczenie,  jednak na tyle skuteczne że warto się nim zainteresować.

Ćwiczenia mięśni brzucha na drążku

Ćwiczenia na drążku zaangażuje przede wszystkim mięśnie pleców oraz ramion ale może równie dobrze wyrzeźbić głębokie mięśnie brzucha jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich którzy skarżą się na ból dolnego odcinka pleców często spowodowanego nadmiernym wykonywaniem, bądź  wręcz złym wykonywaniem serii brzuszków.  poniżej przedstawiamy wam kilka ćwiczeń które na stałe powinny zagościć w naszym planie treningowym.

 

  1. Unoszenie kolan

 

jest to chyba najpopularniejsza metoda ćwiczeń mięśni brzucha z wykorzystaniem drążka.  z pozycji wyjściowej czyli zwisu na drążku,  Unosimy nogi jak najwyżej do klatki piersiowej. W zależności od twojego doświadczenia  możesz wykonywać to ćwiczenie zarówno z nogami zgiętymi w kolanach lub z nogami wyprostowanymi.  pamiętaj jednak o tym żeby Ciało cały czas pozostawał w stabilnej pozycji.  Nie wykonuj przy tym ćwiczenie gwałtownych ruchów podczas opuszczania nóg z powrotem do pozycji wyjściowej.

 

  1. L-hold

 

tak jak w poprzednim ćwiczeniu pozycją wyjściową jest zwis na drążku.  w pozycji wyjściowej należy unieść obie nogi złączone i wyprostowane w ten sposób aby utworzyły kąt prosty z korpusem i były w pozycji równoległej do podłogi.  Przytrzymaj tą pozycję przez kilka sekund a następnie opuść nogi i powtórz ćwiczenie kilka razy.

 

  1. L-hold na boki

 

Pozostając w zwisie na drążku unieść nogi tak jak w poprzedniej pozycji L-hold.

 Następnie przenieś obie złączone nogi i wyprostowane nogi w lewo a później przeniesie w prawo. Powtórz to ćwiczenie kilkukrotnie.  również w tym przypadku pamiętaj o zachowaniu prawidłowej postawy:  podczas wykonywania tego treningu zachowuj prosty Kąt pomiędzy korpusem a uniesionymi nogami.

 

  1. V-hold

 

Na koniec zostawiliśmy ćwiczenie dla najbardziej zaawansowanych treningach.  z pozycji wyjściowej u niej nogi tak wysoko jak tylko potrafisz w końcowym efekcie nogi powinny tworzyć tułowiem kąt ostry,  Czyli jak litera V.  warto jednak uważać przy tym ćwiczeniu Ponieważ tego typu wysiłek fizyczny jest bardzo wymagający dla naszych mięśni a dla niedoświadczonych lub osób o słabych mięśniach może skutkować kontuzją. Przed wykonywaniem wszystkich ćwiczeń oczywiście nie zapomnij o rozgrzewce,  zanim zdecydujesz się na ćwiczenia na drążku pamiętaj,  że lepiej jest wykonać mniej powtórzeń ćwiczenia ale wykonać je prawidłowo,  zamiast całą serię zrobić niepoprawnie.

UWAGA!

Warto tutaj zaznaczyć że ćwiczenia na drążku na mięśnie brzucha nie są skierowane do osób początkujących,  a zwłaszcza tych które dopiero niedawno wstały z kanapy. Osobom niedoświadczonym,  te ćwiczenia mogą wydawać się bardzo proste,  wymagają jednak ogromnej siły i koncentracji na pracujących mięśniach.  a przede wszystkim Najważniejsza jest prawidłowa rozgrzewka zarówno dolnych jak i górnych partii ciała.  Zapobiegnie to pojawianiu się kontuzji,  naciągnięć mięśni ramion lub barków

Jeśli macie wątpliwości czy dane ćwiczenie wykonujecie poprawnie, Udajcie się po poradę do trenera personalnego, który będzie nadzorował waszą technikę i zwróć uwagę na popełniane przez was w tym ćwiczeniu błędów. Dopiero kiedy będziemy czuli się na tyle pewnie że nie zrobimy sobie krzywdy możemy przystąpić do ćwiczeń mięśni brzucha na drążku.  Jeśli jednak znudziły nam się tradycyjne brzuszki,  możemy spróbować ćwiczyć mięśnie brzucha na ławce  lub spróbować ćwiczeń  na bazie pozycji plank.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ