Mikrodermabrazja – czym wyróżnia się ten popularny zabieg

Salony kosmetyczne stale zwiększają ofertę swoich zabiegów. Wśród nich klientki znajdują swoich ulubieńców. Właśnie tak stało się z mikrodermabrazją, która podbiła serca kobiet. Czym zasłużyła sobie na uznanie? Sprawdzamy!

Mikrodermabrazja – jak wygląda zabieg?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem wykonywanym w dobrych salonach kosmetycznych. Stosuje się ją na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Do jej przeprowadzenia potrzebne jest specjalne urządzenie wyposażone w głowicę ścierną Ta może być diamentowa lub korundową. Znana i często wykorzystywana jest również oxybrazja, która wykorzystuje tlen i sól fizjologiczną. Głowica w zetknięciu ze skórą zaczyna ścierać martwy naskórek. Ten tak samo jak zużyte do ścierania mikrokryształki trafia do pojemniczka. Na koniec następuje nałożenie na skórę maseczki łagodzącej. Należy tu zaznaczyć, że każda z nich musi zostać dobrana pod kątem aktualnego stanu i potrzeb skóry.

Mikrodermabrazja – zalecenie i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja tak samo jak każdy inny zabieg może zostać zastosowana u osób z konkretnymi problemami skórnymi. Dla innych z kolei jest ona niedozwolona. Zacznijmy od tej drugiej kwestii. Na mikrodermabrazję nie mogą pozwolić sobie osoby borykające się z chorobami skóry takimi jak: łuszczyca, bliznowce, trądzik różowaty, zakażenie bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Jest to zabieg, którego nie przeprowadza się u osób cierpiących na chorobę nowotworową, a także tych będących w trakcie terapii lekami posiadającymi w składzie izotretynoinę. W tym drugim przypadku między taką kuracją a zabiegiem powinna nastąpić co najmniej półroczna przerwa. Z jakimi problemami poradzi sobie mikrodermabrazja wykonywana np. w http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/? Otóż sprawdzi się ona u osób posiadających problemy z cellulitem, rozstępami, zmarszczkami, trądzikiem, a także zaskórnikami czy rozszerzonymi porami. Okaże się również skuteczna przy redukcji przebarwień. Bardzo często stosuje się ją także w celu przywrócenia skórze blasku. Nie ma więc wątpliwości, że jest to zabieg bardzo uniwersalny, z którym warto się zaprzyjaźnić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ