Jak w bezpieczny sposób pozbyć się manicure’u?

0
1217

Wiele osób twierdzi, że samo malowanie paznokci i wykonywanie na nich niezliczonych stylizacji niszczy strukturę ich płytki. Czasem jednak nie same substancje, które nakładamy na nasze paznokcie, są dla nich szkodliwe, ale przede wszystkim sposób, w jaki się ich pozbywamy. Jak zatem ściągnąć lakier, hybrydę lub żel, by nie naruszyć powierzchni paznokci? Zapraszamy do lektury. 

Manicure klasyczny i hybrydowy

Manicure klasyczny, czyli wykonywany za pomocą tradycyjnych lakierów do paznokci niewymagających utwardzania w lampie ledowej lub UV jest łatwo usunąć z paznokcia. Wystarczy na wacik bezpyłowy nałożyć odpowiednią ilość zmywacza do paznokci, który zazwyczaj zawiera w swoim składzie aceton rozpuszczający lakier. Nie należy w pierwszej kolejności trzeć wacikiem paznokcia, a najpierw jedynie go przyłożyć. Podobnie jest w przypadku lakieru hybrydowego, jednak tutaj potrzebny jest sam aceton o wysokim stężeniu. Warto przed samym zmywaniem delikatnie zmatowić kolor i top, aby płyn mógł wniknąć w strukturę substancji nałożonej na paznokcie. W przypadku lakieru tradycyjnego po kilku minutach można zetrzeć kolor, hybrydę natomiast należy zdrapać za pomocą drewnianego patyczka do manicure. W obu przypadkach można obecnie wybrać już płyny zawierające substancje zapachowe, by jeszcze bardziej umilić tę procedurę. 

Żel na paznokciach – jak go usunąć?

Żelu na naturalnej płytce jest jednak znacznie trudniej się pozbyć niż manicure z użyciem tradycyjnego lakieru lub hybrydy. Zazwyczaj stanowi on grubą warstwę na płytce, by jak najbardziej ją wzmocnić. Tutaj potrzebny będzie dobrej jakości gruby pilnik, min. 180 lub frezarka. Nie jest to skomplikowana procedura; wystarczy ścierać warstwa po warstwie żel, aż do dotarcia do bazy. W dalszym etapie należy ścierać ostatnią warstwę bardzo delikatnym pilnikiem, aby jak najmniej naruszyć naturalną płytkę paznokcia. W ostateczności można pozostawić bazę na paznokciach w celu uniknięcia ścierania samego paznokcia lub próbować wypolerować go delikatnie polerką. W tym etapie należy także uważać na skórki, ponieważ może się zdarzyć, że podczas pracy z pilnikiem możemy je zedrzeć, co może wyglądać nieestetycznie i być nieco bolesne. 

Pielęgnacja po manicurze

Po samym delikatnym usunięciu manicure warto także zadbać o odpowiednią pielęgnację płytki paznokciowej i skórek. Usuwanie lakierów czy żelu z paznokcia może nie być dla nich najlepszym zabiegiem, stąd też warto na końcu procedury nałożyć na płytkę odpowiednio dobraną bezbarwną odżywkę z witaminami oraz oliwkę nawilżającą skórki. Należy także dbać o paznokcie codziennie, wcierając w nie (a także w dłonie) wzmacniające kremy, najlepiej wieczorem, by mogły odpowiednio się wchłonąć. Czasem taki odpoczynek od manicure’u pozytywnie wpływa na wzrost i budowę paznokcia, jednak należy także tutaj pamiętać o odpowiedniej diecie bogatej w biotynę, cynk i witaminy, by móc wesprzeć tę tkankę również od wewnątrz. Pomóc w tym może także dobrej jakości suplementacja oraz nawadnianie organizmu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁóżko rehabilitacyjne
Następny artykułSkuteczna filtracja wody i smaczna kawa

Pasjonatka zdrowego odżywiania, tak można opisać mnie w krótkim zdaniu. Swoją pasją do zdrowej żywności zaraziłam się od siostry 7 lat temu i od tamtej pory kultywuje ją wśród swoich znajomych i czytelników na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ