Jak przewozić dziecko w samochodzie

Aby bezpiecznie przewozić nasze dziecko w samochodzie wystarczy przestrzegać kilku zasad:

 

Pasy fotelika, w którym będzie przewożone dziecko,  muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości. Najlepiej za obojczykami dziecka w okolicy jego ramion.  Przewożenie dzieci w fotelikach jest również regulowane przepisami prawnymi,  które znajdziemy w zasadach kodeksu drogowego. Przede wszystkim fotelik dziecięcy powinien być dopasowany do wagi dziecka.  Zakazane bezwzględnie jest przewożenie dziecka poniżej 3 lat w pojeździe niewyposażonym w pasy bezpieczeństwa bez urządzenia przytrzymujące go lub podkładki dla dzieci. Takie działania jest  ukarany mandatem i grozi  zyskaniem dużej ilości punktów karnych.

 

Dzieci mające do 150 centymetrów wzrostu mogą podróżować na przednim fotelu przewożone w specjalnym foteliku lub innym urządzeniu podtrzymującym.  Dzieci mające do 135 cm wzrostu mogą podróżować na siedzeniu tylnym w pasach bezpieczeństwa bez fotelika w przypadku, Jeśli ważą więcej niż 36 kg.

Jak przewozić dziecko w samochodzie

 

 Kiedy możemy przewozić dziecko bez fotelika?

 

W wielu przypadkach dziecko może być przewożone bez obowiązkowego fotelika.  Z obowiązkowego zapinanie pasów zwolnione są również kobiety w ciąży.  Kiedy w samochodzie podróżować będzie więcej niż dwoje dzieci to dziecko, które ma skończone 4 lat a może jechać bez fotelika.  Przed zakupem fotelika należy jednak dokładnie wybrać jego model. Po zakupie fotelika dziecięcego nie należy podejmować na podstawie promocyjnej atrakcyjnej ceny.  Przede wszystkim należy sprawdzić opinie o marce a najlepiej w podpytać znajomych lub zasięgnąć opinii w Internecie.  Warto sprawdzać również wyniki testów, którym poddawane są dopuszczone do użytku foteliki.

 

 Jakie są rodzaje fotelików?

 

Foteliki samochodowe możemy podzielić na kilka grup.  Pierwsza jest przeznaczona przede wszystkim dla niemowląt.  Druga dla większych dzieci, Natomiast kolejna dla dzieci  ważących do 36 kg.  wszystkie dzieci należy przewozić w fotelikach odpowiednio do nich dopasowanych.  W przypadku zakupu w foteliku należy kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami takimi jak atesty,  oraz dopasowanie do wieku i wagi dziecka. Nie najlepszym rozwiązaniem jest również kupowanie używanego fotelika.  Przede wszystkim  jednak należy dopasować fotelik do auta.  Dziecko powinno przewozić się tylko tyłem do kierunku jazdy.

Mówimy tutaj zwłaszcza o fotelikach dla najmniejszych dzieci i noworodków.  Nawet, jeśli maluchowi nie jest wygodnie, najważniejszym kryterium będzie tutaj bezpieczeństwo dziecka. Maluch ma być przede wszystkim bezpieczny w aucie.

 

Dziecko jadące prawidłowo, czyli umieszczone tyłem do kierunku jazdy ma zwiększoną ochronę w razie wypadku lub kolizji drogowej.  Bardzo ważne jest odpowiednio mocne zapięcie pasów.  Jeśli Kupiliśmy za duży fotelik należy  szczególnie  zwrócić na to uwagę. Pasy i fotelik musi być dobrany do rozmiarów dziecka i nie może być zbyt luźny, ponieważ będzie stanowiło to problem podczas wypadku.  Przed rozpoczęciem jazdy należy sprawdzić czy wszystko jest odpowiednio zapięte i zamocowane.  Jeśli Fotelik będzie sprawiał problemy: będzie za luźny, lub dziecko będzie mogło go Łatwo rozpiąć, dla jego bezpieczeństwa należy oddać taki fotelik do sklepu  i zakupić inny, bezpieczniejszy. Nie należy również kierować się opiniami na forach internetowych.  Bardzo często napisane są one tylko po to, aby zachęcić konsumentów do kupna,  nie mają nic wspólnego z prawdziwą opinie użytkownika produktu.  Kupując produkt, który będzie decydował o bezpieczeństwie naszego dziecka nie należy kierować się jak najniższą ceną,  ale tym czy faktycznie będzie w stanie ochronić nasze dziecko podczas wypadku.

 

Marudni mali pasażerowie

 

Dzieci Niestety często nie lubią jeździć w fotelikach,  kręcą się i rozpinają pasy bezpieczeństwa,  lub  nie chcą jechać tyłem do kierunku jazdy.  Jako rodzice niestety nie możemy ulegać płaczom I na to pozwalać, kiedy chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech nie idziemy na kompromisy.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ