Jak hormony wpływają na włosy?

0

Na jakość włosów ogromny wpływ mają hormony. Należą do nich przede wszystkim hormony płciowe oraz tarczycowe. Zaburzenia w ich obrębie powodują różnorodne problemy także te z włosami. Dlaczego tak się dzieje? Jakie powiązania są między hormonami a włosami? Kiedy warto się zbadać, żeby potwierdzić lub wykluczyć zły wpływ hormonów na włosy w swoim przypadku? Co warto wiedzieć o wpływie hormonów na włosy?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

0

W dzisiejszych czasach raz na jakiś czas warto wykonać bezpieczny i naturalny detoks, który pomoże oczyścić organizm z wszechobecnych w jedzeniu i otoczeniu toksyn mających negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Na czym polega pobranie szpiku – dowiedz się więcej

0

Przeszczep szpiku kostnego jest jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia nowotworów komórek macierzystych. Poznaj lepiej tę metodę!

Dieta przy chorobach związanych z problemami z przełykaniem

0

Częste zakrztuszenia, kaszel przy jedzeniu, skłonność do wymiotów czy brak apetytu mogą świadczyć o dysfagii. Sprawdź, czym jest ta choroba i na czym polega walka z nią.

Ćwiczenia na brzuch i plecy – jak trenować?

0

Okolice brzucha to jedne z bardziej „problematycznych” jeśli chodzi o odchudzanie się. Jednak warto z nią walczyć, ponieważ – jak mówią badania – tkanka tłuszczowa nagromadzona w tym miejscu jest o wiele bardziej szkodliwa dla naszego organizmu. Nadwaga brzuszna sprzyja bowiem takim schorzeniom jak choroby serca, cukrzyca typu II, a nawet Alzheimer.

Odchudzanie z cateringiem dietetycznym

0

Większość z nas chce cieszyć się zdrowiem i zgrabną sylwetką. Niestety stres i życie w ciągłym pośpiechu często sprawiają, że sięgamy po niezdrowe przekąski, fast food i nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się na talerzu. Co zrobić, aby schudnąć bez konieczności codziennego obliczania kaloryczności posiłków?

Niezawodne sposoby na podpuchnięte oczy

0
healthy eyes

Nieprzespana noc, wieczór przepłakany z powodu zerwania z chłopakiem, zmęczenie, stres i przepracowanie- to wszystko powoduje, że nasze oczy są podpuchnięte, zmęczone i pozbawione blasku. Nie martw się! Są proste sposoby na szybkie pozbycie się worków pod oczami.

Pierwszy z nich i zdecydowanie najskuteczniejszy to zimno. Weź kostkę lodu, zawiń w chusteczkę i masuj delikatnie okolice każdego oka przez około minutę. Następnie opłucz twarz zimną wodą i poleż chwilę z zamkniętymi oczyma. Po 10 minutach powtórz cały zabieg jeszcze raz. Twoje oczy poczują się znacznie lepiej, opuchlizna zdecydowanie się zmniejszy, zniknie też zaczerwienienie oczu. Jeśli nie masz kostek lodu, to weź dwie łyżeczki od herbaty i włóż na 5 minut do zamrażalnika, a następnie przykładaj je w newralgicznym miejscu poniżej oka przez około minutę. Tutaj również zrób 10 minut przerwy i powtórz zabieg.

Drugim również bardzo skutecznym sposobem na podpuchnięte oczy są okłady z herbaty. Zrób mocny napar z czarnej lub zielonej herbaty. Ostudź herbatę i nasącz naparem waciki kosmetyczne. Połóż je na 10 minut na zamknięte powieki, tak aby przykrywały również nieestetyczne worki pod oczami. Po 30 minutach powtórz zabieg. Zobaczysz zdecydowaną poprawę. Nie tylko zniknie opuchlizna i zmniejszą się cienie pod oczami, ale także poprawi się nieco ostrość widzenia, a oczy będą odświeżone i wypoczęte.

Warto wypróbować te domowe, niezawodne i szybkie metody na poprawę wyglądu oczu, a co za tym idzie również samopoczucia.

BCAA i jego działanie

0

Treningi wymagają tego, aby miały swój określony harmonogram, żeby miały swój określony cel, aby były wspomagane odpowiednią dietą, stylem życia. Jednocześnie też jeśli mówimy o treningach fizycznych, jeśli mówimy o treningach współczesnego człowieka, to nie sposób nie wskazać także na taki element, jakim jest wspomaganie się różnego rodzaju odżywkami sportowymi. Na rynku mamy ich sporą ilość, a do tych najbardziej popularnych na pewno można między innymi zaliczyć BCAA.

Klinika leczenia niepłodności Gyncentrum i jej zespół

0

Na Śląsku jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych klinik leczenia niepłodności jest Gyncentrum. Miejsce to ma bardzo dobrą renomę wśród osób starających się od bardzo dawna o własne potomstwo. Pomogło już niejednej parze w spełnieniu marzeń o własnych dzieciach. Powinny poznać je wszystkie te osoby, którym wydaje się, że nigdy już nie zajdą w ciążę i czują, że straciły nadzieję. Zespół kliniki Gyncentrum zadba o to, by tą nadzieję przywrócić i udowodnić, że współczesna medycyna może naprawdę wiele.

Wszystko co należy wiedzieć o wkładce wewnątrzmacicznej

0

Wkładka domaciczna to jeden z popularniejszych środków antykoncepcyjnych stosowanych przez kobiet. Jej działanie polega na uwalnianiu odpowiednich hormonów co uniemożliwia zapłodnienie. Jest to skuteczny środek antykoncepcyjny. Wskaźnik Pearla to nawet 0,1.

Wkładkę wewnątrzmaciczną umieszcza się w jamie macicy. Jeszcze nie tak dawno wkładki przypominały swoim wyglądem spiralę. Dziś to raczej kształt przypominający literę S lub T. Produkowana jest z tworzywa sztucznego. W macicy umieszczana jest przez lekarza za pomocą specjalnego aplikatora. Wkładka wewnątrzmaciczna zawiera specjalne nitki dzięki, którym możliwa jest kontrola czy wkładka znajduje się we właściwym miejscu. Najlepszym terminem do zakładania wkładki jest miesiączka. Z dwóch powodów. Po pierwsze, wówczas wiadomo, że kobieta nie jest w ciąży. Po drugie, szyjka macicy jest w tym czasie bardziej rozchylona.

Dzięki wkładce wewnątrzmacicznej w organizmie wydzielane są leukocyty, które niszczą skutecznie plemniki. Dzięki temu zapłodnienie jest niemożliwe. Zmianie ulega także błona śluzowa macicy, czego skutkiem jest niemożliwość zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka. Dodatkowo wydzielane przez wkładkę hormony unieruchamiają plemniki.

Nie każda kobieta może jednak stosować wkładkę wewnątrzmaciczną. Oprócz podejrzenia ciąży do najczęstszych przeciwwskazań należą zakażenie w okolicy miednicy mniejszej, zmiany i wady wrodzone macicy, krwawienia z dróg rodnych, przerost błony śluzowej, niska odporność organizmu, uczulenie na substancje zawarte we wkładce. Wkładka wewnątrzmaciczna można powodować także pewne skutki uboczne. Należą do nich m.in międzymiesiączkowe plamienia, nieprawidłowe krwawienia, podwyższenie temperatury ciała. Skutkami ubocznymi mogą być także ostre bóle brzucha podczas menstruacji.

Wiele informacji na temat wkładek, jej zalet i wad, można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „wkładka wewnątrzmaciczna opinie„, aby zapoznać się z wieloma informacji na jej temat oraz opiniami kobiet, które są stosują bądź stosowały.