Peptydy – sposób na zdrową skórę i piękną sylwetkę

0
Peptydy – sposób na zdrową skórę i piękną sylwetkę

Peptydy to organiczne związki chemiczne, które znacznie wzbogaciły kosmetykę oraz są niezawodnym wsparciem dla sportowców, a także kulturystów. To bezpieczne składniki, powstające podczas biosyntezy białek. W przemyśle z kolei wykorzystuje się ich syntetyczny odpowiednik.

Z roku na rok peptydy zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Bardzo często są składnikami kremów, a także innych preparatów na skórę, włosy i paznokcie. Zastępują również składniki, których brakuje organizmowi, stąd tak duża ich popularność wśród sportowców. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Zajrzyj na: https://peptydy.net.pl.

Zastosowanie peptydów w kosmetologii i sporcie

Peptydy stosuje się w kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Mają zbawienne działanie na kondycję zarówno cery, włosów, jak i paznokci z uwagi na to, że stymulują komórki do produkcji kolagenu. Co więcej, powoduje spłycenie zmarszczek, dodatkowo ujędrniając, nawilżając i regenerując skórę. Oprócz tego poprawia gęstość i wzrost włosów, zapobiegając ich łamliwości. Poprawia twardość i wygląd paznokci, zapobiegając ich rozdwajaniu. Niweluje również negatywne skutki promieniowania słonecznego.

Peptydy są także niezwykle popularne wśród sportowców, ponieważ zwiększają wytrzymałość, siłę, wspomagają w utracie tkanki tłuszczowej i zmniejszaniu stanu zapalnego. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że znacznie wzmacniają mięśnie i działają pozytywnie w procesie naprawiania tkanek. Dowiedz się, jak jeszcze peptydy mogą wspomóc kulturystów i sportowców: https://peptydy.net.pl/o-nas,1s.

Najpopularniejsze peptydy i ich właściwości

GHRP-6 powoduje przyrost mięśni oraz wspomaga spalanie tłuszczu. Zwiększa apetyt, zmniejsza stany zapalne i wspomaga leczenie całego ciała. Przyspiesza regenerację ścięgien po kontuzjach.

GHRP-2 aktywuje wydzielanie hormonu wzrostu, zwiększa apetyt i powoduje wzrost masy ciała. Poprawia wydolność mięśnia sercowego, wpływa na napięcie naczyń krwionośnych i ciśnienie tętnicze krwi. Wspomaga regenerację i naprawę tkanek, obniża poziom cholesterolu, poprawia się gęstość kości i działanie wątroby.

MOD-GRF powoduje zwiększenie hormonu wzrostu w organizmie, przyczynia się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej oraz do wzrostu masy mięśniowej. Przy zastosowaniu go z innymi peptydami poprawia stan skóry oraz wpływa na szybkość gojenia się ran.

Ipamorelin wpływa na funkcjonalność tarczycy, regulację temperatury i ciśnienia krwi. Nie powoduje podniesienia się poziomu głodu. Odmładza organizm, wzmacnia stawy, tkankę łączną, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a także poprawę koloru skóry i wzmocnienie masy kostnej. Dodatkowo spowalnia proces starzenia.

HGH Frag 176-191 reguluje przemianę tłuszczową, nie wzmaga łaknienia i głodu oraz nie wpływa na wahania nastroju. Wspomaga syntezę białek, wzrost gęstości mineralnej kości i lepszy sen. Zwiększa masę mięśniową, siłę i wytrzymałość.

Sermorelina wpływa korzystnie na sen, dlatego może powodować zmęczenie, jeśli jest podawana w ciągu dnia. Pierwsze efekty działania użytkownicy zauważają zazwyczaj po około trzech miesiącach. Wtedy to pojawia się zwiększenie objętości i napięcia mięśni, a także wyszczupla się sylwetka. Jednocześnie poprawia się stan skóry i ogólna odporność organizmu.

TB-500 przyśpiesza gojenie się ran i tworzenie nowych komórek krwi oraz mięśni. Bardzo aktywnie działa w ścięgnach, więzadłach, mięśniach, skórze, sercu i oczach. Jest bardzo silnym środkiem przeciwzapalnym, dlatego stosuje się go w przypadku wystąpienia poważnych urazów. Chodzi tu zwłaszcza o zapalenie ścięgna i rozdarcie lub napięcie mięśni.

Melanotan II powoduje znaczny wzrost libido oraz zmniejszenie apetytu, jednak głównym celem, do którego jest wykorzystywany ten peptyd, jest osiągnięcie trwałej i silnej opalenizny. Efekty działania Melanotan II są dość długotrwałe, nawet rok lub dłużej. Zależne jest to od cyklu peptydu jego efektywności, długości i oczywiście dawkowania.

PEG-MGF jest peptydem uwalniającym hormon wzrostu. Stymuluje wzrost mięśni, tworząc nowe włókna mięśniowe. Jest stosowany do ogólnego rozrostu mięśni oraz kiedy należy wzmocnić i rozbudować poszczególne części ciała. Wspomaga spalanie tłuszczu, a także zwiększa naszą ogólną wytrzymałość.

Jak przygotować dziecko na wizytę u stomatologa?

0
Jak przygotować dziecko na wizytę u stomatologa?

Wielu dorosłych bardzo boi się stomatologów. W filmach i kabaretach, zawsze są oni pokazani w dość przerażający sposób. Oczywiście nie chcielibyśmy, by nasze dzieci miały podobne nastawienie. Jeśli jednak widzą wszystkie stereotypy na temat osób wykonujących ten zawód trudno im się dziwić, że odczuwają pewien lęk przed zatknięciem się z nimi.

Jak wybrać najlepszy salon manicure w Katowicach? Wiemy, jak go znaleźć!

0
Jak wybrać najlepszy salon manicure w Katowicach? Wiemy, jak go znaleźć!

Salon manicure jest dla kobiet tym, czym barber shop dla mężczyzny. Jak u fryzjera, tak samo w salonie manicure kobieta musi zostać obsłużona i potraktowana w sposób niecodzienny. Dokładność pracy manikiurzystki można porównać z precyzją innych zabiegów na ciało. Manicure posiada szereg rodzajów, które różnią się między sobą nie tylko sposobem nakładania lakieru, ale także wyborem produktów używanych w zabiegach. Dlatego postanowiliśmy nieco przybliżyć popularne zabiegi.

Jakie są popularne rodzaje manicure?

Do najbardziej popularnych rodzajów manicure należą:

 • manicure klasyczny, który jest w zasadzie podstawowym zabiegiem. Jego zadaniem jest usunięcie zbędnych skórek okalających płytkę paznokcia i późniejsze spiłowanie jej, skrócenie do odpowiedniej długości i żądanego kształtu. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom obojga płci ze względu na pozostawienie paznokci w estetycznym stanie,
 • manicure japoński to metoda, która znacznie poprawia kondycję zdrowotną paznokci i wpływa korzystnie na ich wzrost. Podczas manicure wcierane są w płytkę określone produkty, których zadaniem jest wygładzenie powierzchni paznokcia, a efekt uzyskany jest bardzo zbliżony do polerowania mechanicznego,
 • manicure SPA zalecane jest osobom, których dłonie wraz z paznokciami wykazują wiele nieprawidłowości i uszkodzeń. Ten rodzaj manicure jest w stanie zająć się wszystkimi palcami w czasie jednego zabiegu. Jednakże dla pozbycia się naskórka, który uległ zrogowaceniu, przeprowadza się osobno inne zabiegi. Manicure SPA zapewnia obu dłoniom doskonałe nawilżenie i odnowę,
 • hybrydowy manicure jest dobrym wyjściem dla kobiet, które żyją w szybkim tempie i nie mają zbyt wiele czasu na całkowite zadbanie o wygląd i zdrowie swoich dłoni. Oprócz zadbania o dłonie i paznokcie, zabieg hybrydowy także nadaje paznokciom wymaganego koloru za pomocą niezmywalnego lakieru hybrydowego. Lakiery te są w stanie utrzymać się w nienagannym stanie na paznokciach przez okres około 2-3 tygodni,
 • manicure z zastosowaniem parafiny – czyli zabieg parafinowy na dłonie. Jest to zabieg, który najlepiej sprawdza się w okresach jesiennych i zimowych, gdzie okłady z parafiny zapewniają tkankom podskórnym właściwe krążenie krwi. Ponadto zabezpiecza skórę przed utratą wilgotności, a paznokciom nadaje połysku.

Gdzie szukać dobrego salonu, który wykonuje te zabiegi?

Najlepiej jest podchodzić do tego tematu, znając doskonale swoje oczekiwania. Wówczas można zacząć szukać odpowiedniego salonu, który je spełni. Dziś każdy szuka przede wszystkim w internecie, gdzie z uwagi na wielość reklamujących się salonów manicure, a także szeregu opinii na temat najlepszych i sprawdzonych gabinetów, odnalezienie spełniającego wszystkie oczekiwania staje się dość proste.

Na przykład konkretny salon manicure można odszukać za pośrednictwem strony https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/katowice, który bardzo szybko zlokalizujemy, sprawdzimy zakres świadczonych usług, cennik oraz opinie.

Jeśli wybierzemy salon, który spełnia nasze wymagania, musimy tylko zarezerwować termin wizyty. A dzisiaj nawet to jest znacznie prostsze, bo można zarezerwować wizytę online.

Zakażenia grzybicze stóp

0
Zakażenia grzybicze stóp

Ze zmian grzybiczych możemy wyróżnić grzybicę paznokci jak i grzybicę skóry stóp.
Grzybicę stóp wywołują zazwyczaj grzyby – najczęściej jest to Trichophyton rubrum i Trychophyton mentagrophytes. Jest to choroba zaraźliwa, a nieleczona może być przenoszona na innych oraz przyczyniać się do powstawania innych chorób chociażby na tle alergicznym.
Grzybica stóp może być spowodowana grzybami różnego pochodzenia, np. Odzwierzęcego, ludzkiego a także grzybami rozwijającymi się w glebie.

Przyczyny zakażeń grzybiczych

Najczęstszą drogą zarażenia jest bezpośredni kontakt z grzybem, który może znajdować się na sierści naszych pupili, w wolnostojącej wodzie, na wykładzinie oraz na skórze i błonie śluzowej.
Najczęściej do zakażeń dochodzi w miejscach publicznych typu basen, siłownia, sauna, internat.
Oczywiście nie zapominajmy, że grzyby też potrzebują sprzyjających warunków do tego aby się rozwinąć. Ciepłe, wilgotne, ciemne środowisko jest idealne dla nich. Najbardziej narażeni na grzybicę stóp są pracownicy kopalń, hut, żołnierze czy policjanci. A to dlatego, że noszą ciężkie, sznurowane obuwie które jest czynnikiem przyczyniającym się do powstania grzyba.
Każdy z nas też może zarazić się chociażby w sklepie obuwniczym, jak chcemy zakupić jakieś buty i zaczynamy mierzyć zakażone obuwie.

Jak objawia się grzybica stóp?

Typowymi charakterystycznymi objawami rozwinięcia się grzybicy na stopach to przede wszystkim odznaczone czerwone plamy na skórze stóp, świąd, złuszczanie naskórka, obecność zapalnych grudek lub pęcherzyków. Zazwyczaj grzybica przebiega przewlekle. Takie zmiany mogą nawracać a co gorsze mogą dodatkowo objąć płytkę paznokciową.
W początkowym stadium grzybica atakuje przestrzenie między palcami, później przechodzi na grzbiet i podeszwę. W następnej fazie są właśnie paznokcie.

Rodzaje grzybicy stóp

Najbardziej powszechną odmianą jest grzybica międzypalcowa, pierwsze zmiany pojawiają się między piątym a czwartym palcem. Skóra na opuszkach palców jest mocno zaczerwieniona lub pęknięta, a przy wycieraniu stóp dokucza ból.
Następna odmiana grzybicy to grzybica potnicowa, która rozpoczyna się na stopach, najczęściej obejmuje śródstopie lub całą stopę. W przypadku tej grzybicy pojawiają się zmiany pęcherzykowate, oraz delikatne złuszczanie
Ostatni typ to grzybica złuszczająca, tzw. mokasynowa. Zajmuje całą podeszwę i boczne krawędzie stopy. Występuje złuszczanie, nadmierne rogowacenie, a nawet pęknięcia i rozpadliny.

Jak skutecznie wyleczyć grzybicę?

To co jest podstawą do zdrowia to wykonanie badania mykologicznego, które da nam pewność, że grzybica na pewno występuje. Dodatkowo będziemy znać rodzaj grzyba który zaatakował naszą skórę. To ułatwi dobranie odpowiedniego leku. Kolejną ważną rzeczą jest usunięcie czynników powodujących rozwój zakażenia. Należy pamiętać o noszeniu butów oraz skarpetek z naturalnych surowców. I ostatnie po każdej kąpieli należy porządnie osuszyć przestrzenie międzypalcowe.

podologwwarszawie.pl

Szukasz dobrego barbera w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
Szukasz dobrego barbera w Gdańsku? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Dlaczego noszenie brody jest aktualnie tak popularne? Jest tak dlatego, że broda dodaje mężczyźnie niepowtarzalnego uroku, czyni go poważnie wyglądającym, nawet jeśli jest to osobnik młody, a także potrafi zrobić z niego przystojniaka, który wzbudzi nie lada zainteresowanie u płci przeciwnej. Noszenie brody stało się od ostatnich kilku lat niezwykle popularne i co najciekawsze, praktycznie każdemu ona pasuje. Dlatego warto się nią zainteresować, oczywiście, jeśli ktoś wyraża taką chęć. Noszenie brody nie jest chwilową zachcianką. Samo jej zapuszczanie czasami potrafi trwać latami, tak więc do tego trzeba podejść z rozwagą. Broda nie wygląda dobrze od samego początku. Najpierw trzeba przejść przez etapy, kiedy facet będzie wyglądał na nieogolonego i zaniedbanego. Tak więc tylko faceci naprawdę lubiący brody i zdeterminowani mogą w efekcie uzyskać ją piękną, ale trzeba o nią dbać, strzyc i pielęgnować. Zdarza się, że niektóre osoby szybko się zniechęcają i ostatecznie brodę golą, ale wyniki osiągną dopiero osoby cierpliwe. Rzućmy okiem na proces powstawania brody i rozważmy, na jakiej podstawie wybrać barbera?

Jak zapuszczać brodę i ją pielęgnować?

Zapuszczanie brody jest prawie zawsze takie samo. Po prostu zaprzestaje się jej golenia w tych miejscach, w których ma ona mieć swoją wyjściową formę. Zdarza się, że nie goli się po prostu całej twarzy w początkowym okresie wzrostu włosów i formę kształtuje się nieco później.

Trzeba być przygotowanym na spory dyskomfort, jeśli nigdy nie nosiło się, chociaż kilkunastodniowego zarostu i nie jest się do tego przyzwyczajonym. Zresztą ten okres jest swoistą próbą charakteru i nerwów. Nie każdy daje rade przez nią przejść, jedynie najwytrwalsi.

W miarę jak broda będzie rosła, trzeba zacząć poważnie podchodzić do jej pielęgnacji, jednakże nie robić tego raz na jakiś czas, ale ciągle. Tylko wtedy broda będzie mogła prawidłowo wzrastać, być zdrowa i lśniąca. Kiedy przychodzi czas na uzyskiwanie właściwego jej kształtu, trzeba skorzystać z pomocy osoby znającej ten temat bardzo dobrze, a tą osobą jest barber. Jeśli nie zna się nikogo takiego, trzeba zacząć szukać w sieci, gdzie oprócz właściwego barbera dostępnych jest multum informacji o nim.

Gdzie znajdę dobrego barbera w Gdańsku?

Jak to już zostało wspomniane, właściwą drogą jest poszukiwanie w internecie, dzięki czemu bardzo szybko uda się natrafić na dobrych specjalistów w swoim fachu, tym bardziej że osoba, która szuka barbera, robi to po raz pierwszy w życiu.

Najlepiej jest znaleźć sobie barbera już na długie lata, z uwagi na to, że odwiedzać go trzeba stosunkowo często. Zazwyczaj wizyty będą co tydzień na przystrzyżenie brody i jej kształtowanie, choć częstość wizyt zależy od szybkości porostu brody.

Barber musi to być jak najwyższej klasy fachowiec. On będzie potrafił poprowadzić osobę przez poprawne dbanie o brodę i jej pielęgnację. Dobry barber w Gdańsku zajmie się świeżą osobą w sposób profesjonalny.

Suplementy na odchudzanie – Therm line

0
Suplementy na odchudzanie - Therm line

Gdy twoim planem jest natychmiastowe zrzucenie masy ciała, natomiast sama dieta oraz aktywność ruchowa nie wystarczają oraz nie zapewniają satysfakcjonujących efektów, możesz sięgnąć po suplement diety, jakim jest Therm Line Fast. Jaki jest skład tabletek oraz na czym polega ich działanie? Czy wszyscy mogą stosować Therm Line Fast?

Therm Line Fast – skład

Therm Line Fast to tabletki, w jakich skład wchodzi szereg elementów roślinnych. Therm Line Fast zawiera m.in. wyciąg z pokrzywy, zielonej herbaty, pieprzu cayenne. Jaki jest również skład tabletek Therm Line Fast? Prócz wyżej wyszczególnionych wyciągów znajduje się także w nich kofeina i ekstrakt z zielonej kawy. Następnym składnikiem jest SINETROL®, więc ekstrakt z guarany oraz cytrusów.

Co to jest SINETROL®?

To wyjątkowy, wysokoskoncentrowany ekstrakt roślinny, zawierający najważniejsze substancje aktywne zamknięte w owocach cytrusowych wspierające spalanie tkanki tłuszczowej. Sinetrol® to najdoskonalszej klasy, opatentowany wyciąg, dokładnie wybrany z owoców pomarańczy, grejfrtuta oraz cytrusów, jakiego działanie odchudzające zostało udowodnione badaniem klinicznym. Zamknięte w nim bogactwo naturalnych substancji aktywnych – aż 90% aktywnych polifenoli odpowiada za jego wyjątkowe właściwości odchudzające. Tylko w Therm Line® forte znajduje się Sinetrol® – oryginalny składnik, jakiego efektywność została potwierdzona naukowo!

Therm Line Fast – wskazania

Suplement na odchudzanie Therm Line Fast, dedykowany jest przede wszystkim dla kobiet, jakie dążą do obniżenia masy ciała. Tabletki wspierające odchudzanie umożliwiają także walkę z cellulitem. Therm Line Fast mogą także stosować osoby, jakie borykają się z kłopotem zatrzymania wody w organizmie. Istotne jest, aby podczas stosowania tego suplementu diety nie rezygnować z aktywności ruchowej oraz cały czas stosować zbilansowaną dietę.

Therm Line Fast – przeciwwskazania

Tabletek Therm Line Fast nie może stosować każdy. Ich stosowania nie poleca się u kobiet w ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Therm Line Fast to suplement, jakiego nie poleca się także stosować dzieciom (ze względu na zamkniętą kofeinę). Jakie są jeszcze przeciwwskazania do stosowania Therm Line Fast? Należą do nich wady serca, nadciśnienie, zaburzenia nerek. Także osoby, jakie stosują środki moczopędne, winny być powściągliwe w stosowaniu suplementu Therm Line Fast. Przed jego zakupem oraz przyjęciem powinny skonsultować się ze specjalistą. Przeciwwskazaniem jest także niewątpliwie alergia na któryś ze składników preparatu. Pamiętaj także, iż Therm Line Fast nie może być substytutem odpowiedniej oraz zbilansowanej diety.

Therm Line Fast – działanie

Składniki aktywne Therm Line Fast, takie jak zielona herbata oraz pieprz kajeński zawierają kapsaicynę. Dzięki temu wspierają spalanie tkanki tłuszczowej oraz pobudzają metabolizm. Ponadto zmniejszają tzw. wodny cellulit. Ekstrakt z pokrzywy natomiast pomaga pozbyć się z organizmu zapasu wody z innymi produktami przemiany materii.

Therm Line Fast – dawkowanie

Wedle wskazań wytwórcy produkt należy stosować dwa razy dziennie po dwie tabletki. Za każdym razem należy popijać go ogromną ilością wody. Dobrze będzie go stosować przed śniadaniem, a również przed obiadem. Można opcjonalnie przyjąć dawkę pół godziny przed przystąpieniem do treningu. Nie winno się z tym artykułem eksperymentować. Gdy ktoś chce stosować inne jego dawki, wcześniej winien dokonać konsultacji z lekarzem lub także dietetykiem. Producent podaje nam także parę ważnych danych dotyczących tego artykułu. Nie winno się go stosować wieczorami oraz na noc. Suplementacja może trwać najwyżej trzy miesiące oraz po ich upływie niezbędna jest 1–2-miesięczna przerwa. Gdy następnie zajdzie taka konieczność, wolno wrócić do jego stosowania po tym czasie. Trzeba pamiętać, iż produkt zawiera dawkę kofeiny.

Czy mogą pojawić się efekty uboczne?

Tak jak przy pozostałych suplementach, także również tu określone efekty uboczne mogą się pojawić w wypadku niewłaściwego stosowania produktu. Więc właśnie będzie trzeba zwłaszcza uważać. Ważna sprawa to niewątpliwie stosowanie produktu w tych dawkach, jakie polecane są przez producenta. Efekty uboczne pojawiają się przede wszystkim w czasie, kiedy ktoś przyjmie za dużą dawkę środka. Nie wolno również tego artykułu traktować jako odpowiednika zdrowej diety, jaką powinniśmy prowadzić. Artykuł można przechowywać w temperaturze pokojowej. Stosowany zgodnie z poradami wytwórcy nie przyniesie efektów ubocznych.

Therm Line Forte – dostępność, sklep

Dostępność Therm Line Forte nie stanowi kłopotu. Produkt jest dostępny w ofercie sklepów specjalizujących się w sprzedaży suplementów dla sportowców. Takie artykuły są niezwykle atrakcyjne, budzą duże zainteresowanie kontrahentów. Niewątpliwie nie będzie również kłopotu z tym, aby suplement na odchudzanie Therm Line Forte zakupić w sklepie internetowym. Okazuje się, iż sklepy internetowe teraz funkcjonują dynamicznie, a wybór suplementów w ich ofercie jest niezwykle duży. Dodatkowo artykuły dostępne są tam w niezwykle korzystnej cenie. Gdy idzie o Therm Line Forte za pudełko zawierające 60 tabletek takiego produktu trzeba będzie zapłacić blisko 45 złotych. Cenowo jest on faktycznie atrakcyjny, zwłaszcza kiedy będzie zwracać się uwagę na bogactwo jego składników.

Masło shea do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów

0
Masło shea do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów

W branży kosmetycznej wyróżnić możemy wiele składników, które cieszą się pozytywnym działaniem. Pośród nich na uwagę zasługuje masło shea, inaczej określane również mianem masła karite. Stanowi olej, jaki pozyskuje się z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka, które po stwardnieniu przyjmuje postać masła, o biało – beżowym odcieniu. I choć wiele mówi się o jego działaniu kosmetycznym to jednak może poszczycić się dużo szerszym działaniem. Chętnie bowiem stosowane w przemyśle gastronomicznym, jako zdrowy i naturalny olej do smażenia, charakteryzujący się wieloma drogocennymi witaminami i składnikami mineralnymi.

Wielozadaniowy kosmetyk w codziennej pielęgnacji

Masło shea stanowi popularny składnik wielu produktów do codziennej pielęgnacji twarzy, skóry i włosów. Cenione przede wszystkim za właściwości regenerujące oraz odżywiające, które pozytywnie wpływają na procesy gojenia się ran. Z uwagi na fakt, że jest skarbnicą witamin A i E opóźniających starzenie się skóry, masło shea chroni przed wolnymi rodnikami, zapewniając młody i promienny wygląd cery. Zabezpiecza również przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi w postaci mrozu, chłodu, słońca czy wiatru.

Kto powinien stosować?

Masło karite jest powszechnie występującym składnikiem w produktach nawilżających i natłuszczających. Dlatego często możemy je spotkać w balsamach i kremach dedykowanych osobom z suchą i skłonną do podrażnień skórze. Oprócz niekwestionowanych właściwości przywracających optymalny poziom odżywienia, masło shea polecane jest do oczyszczania wrażliwej i przesuszonej skóry twarzy i ciała. Nie wspominając już o tym, że przynosi ulgę podczas jesienno-zimowej aury, w której naruszona bariera lipidowa wymaga uzupełnienia o cenne składniki. Nie można zapominać, że ów specyfik jest naturalnym eliksirem odmładzającym, stąd też stanowi obowiązkową pozycję w kosmetyczce każdej osoby, która pragnie opóźnić procesy starzenia się skóry.

Nierafinowane, a może rafinowane masło shea? Które wybrać?

Spośród wielu naturalnych składników poprawiających wygląd i kondycję naszej skóry, zawsze warto wybierać produkty nierafinowane. Nie inaczej jest w przypadku oleju z drzewa Masłosz Parka. Proces rafinacji związany jest z utratą dużej ilości cennych składników odżywczych, witamin i antyoksydantów, co sprawia, że w finalnej postaci nie może zapewnić tak wyjątkowych właściwości. Nierafinowane wyroby kosmetyczne zazwyczaj są też droższe, jednak jeśli koszt nabycia przełożymy na dobroczynne działanie szybko okaże się, że będzie to inwestycja godna zakupu.

Artykuł powstał we współpracy z https://ecospa.pl/kategoria/oleje-i-masla/maslo-shea

Witamina C na odporność

0
Witamina C na odporność

Witaminę C i jej działanie zna każdy z nas. To po nią sięgamy, gdy dopadają nas pierwsze objawy przeziębienia. Często również wprowadzamy wtedy do naszej diety produkty, o których wiemy, że są bogate w tę witaminę. Dzięki witaminie C, nasz organizm może łatwiej poradzić sobie z infekcją i walczyć z przeziębieniem. Jak jeszcze działa witamina C na nasz organizm i czym skutkuje jej niedobór? W jakich produktach możemy ją znaleźć?

Funkcje witaminy C

Witamina C ma niezwykle istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ bierze udział w wielu różnych procesach. Przede wszystkim pomaga w prawidłowym działaniu układu odpornościowego, ponieważ zwiększa aktywność białych krwinek oraz interferonu. Jest to właściwość witaminy C, którą zna praktycznie każdy z nas. Nie jest to jednak koniec długiej listy zalet witaminy C. Dodatkowo, jest ona silnym przeciwutleniaczem. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, a także zabezpiecza przed wolnymi rodnikami układ krążenia. Warto wiedzieć, że wiele ważnych funkcji witaminy C w organizmie wynika z jej udziału w syntezie kolagenu, czyli głównego białka tkanki łącznej, odpowiadającego za elastyczność skóry, dziąseł, chrząstki stawowej, ścięgien czy naczyń krwionośnych. Witamina C jest ważna nie tylko dla wyglądu skóry i przeciwdziałania zmarszczkom, ale co ważniejsze dla zachowania sprawnych stawów, ale także elastycznych tętnic i żył, co ma ogromne znaczenie w profilaktyce miażdżycy. Dodatkowo, wspomaga ona wchłanianie żelaza i wykorzystanie kwasu foliowego, które są niezbędne w procesie tworzenia czerwonych krwinek. Jak dowodzą najnowsze badania, terapia witaminą C może okazać się także skuteczna w przypadku zwalczania chorób nowotworowych. Więcej na vitac.pl/rola-witaminy-c

Niedobór witaminy C

Dobrze jest wiedzieć, że niedobór witaminy C w organizmie może nieść ze sobą szereg przykrych i poważnych dolegliwości. Najczęściej pojawia się on u osób odchudzających się, stosujących diety zalecane w chorobach żołądkowo-jelitowych. Większe zapotrzebowanie na witaminę C występuje także osób pracujących fizycznie i prowadzące aktywne życie, gdyż tracą ją wraz z utratą potu. Niedobór witaminy C może pojawić się także w długotrwałych sytuacjach stresowych, u osób oparzonych oraz będących po urazach. Dodatkowo, większe zużycie witaminy C przez organizm występuje u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Do skutków niedoboru witaminy C należą między innymi obniżenie odporności i przedłużanie infekcji zakaźnych, trudności w gojeniu się ran oraz szkorbut. Dodatkowo, może on powodować nieprawidłowości w przemianie kwasów tłuszczowych oraz osłabienie naczyń włosowatych i możliwość powstawania mikrowylewów w różnych narządach. Niedobór witaminy C skutkuje także zwiększoną łamliwość kości i podatnością na infekcje. Co więcej, może on powodować apatię, zmęczenie, brak apetytu oraz bóle mięśniowe.

Gdzie znajdziesz witaminę C?

Witamina C występuje w wielu naturalnych produktach. Gdzie możemy ją znaleźć? Z pewnością warto jest sięgać po świeże owoce, takie jak: porzeczka, agrest, grejpfrut, cytryna, aronia, truskawki, pomarańcza, jabłko oraz malina. Dodatkowo, dobrze jest także pić herbatę z dzikiej róży. Witaminę C znajdziemy również w wielu warzywach, między innymi w: porze, cebuli, bobie, groszku, rzodkiewce, brokułach, brukselce, kapuście, rzepie, pomidorze, rabarbarze, ziemniaku, papryce oraz natce pietruszki.

Więcej informacji na vitac.pl

Polub witaminę C

0
Polub witaminę C

Twoja cera jest poszarzała? Pojawiają się na niej blizny potrądzikowe albo przebarwienia posłoneczne? Rozwiązaniem twoich problemów może być witamina C. Ma ona nie tylko właściwości rozjaśniające, ale także spowalnia procesy starzenia i zmniejsza istniejące już zmarszczki. Działa również korzystnie a cerę naczynkową. Dowiesz się gdzie jej szukać i jak ją stosować.

Czytaj składy, oglądaj opakowania

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, jest składnikiem wielu kremów, toników i serum do twarzy. Znajdziemy ją nawet w niektórych peelingach. Niestety w większości przypadków jej ilości w kosmetykach są nieduże. Nie pozwala to więc na wykorzystanie wszystkich jej właściwości. Działanie witaminy C możemy docenić dopiero, gdy w składzie stosowanego przez nas kosmetyku jest co najmniej 15-20% kwasu askorbinowego. Takie stężenia zawierają przede wszystkim sera.

Powinniśmy też przyglądać się opakowaniom kosmetyków. Witamina C nie lubi słońca, więc powinno się przechowywać ją w butelkach z nieprzeźroczystego szkła. Pod wpływem wody traci swoje właściwości, więc powinna być rozpuszczona w oleju albo innej bezwodnej substancji. Najlepiej, gdy butelka wyposażona jest w pompkę typu airless, czyli nie pozwalającą na dostęp tlenu do kosmetyku. Serum do twarzy z kwasem askorbinowym ma zazwyczaj krótki termin ważności. Pamiętajmy, że najlepiej przechowywać je w lodówce.

Efekty stosowania witaminy C

Nie obawiaj się używania witaminy C przez cały rok. Wzmacnia ona działanie filtrów przeciwsłonecznych. Być może nie od razu zobaczysz efekty kosmetyku z kwasem askorbinowym, ale warto na nie poczekać, bo są spektakularne. Przede wszystkim, nasza cera będzie rozjaśniona a jej koloryt wyrówna się. Pod wpływem witaminy C zmniejszą się też przebarwienia. Kolejnym pozytywnym rezultatem jest spłycenie zmarszczek. Kwas askorbinowy wzmacnia syntezę kolagenu, co opóźnia procesy starzenia. W końcu, witamina C jest silnym antyoksydantem. W połączeniu z jej działaniem przeciwsłonecznym zapewnia ochronę przeciwstarzeniową.

Serum do twarzy z witaminą C można stosować rano lub wieczorem. Najlepiej nakładać je na wilgotną skórę. Może być też stosowane pod makijaż. Nakładamy je na oczyszczoną cerę, jako pierwszy etap pielęgnacji po demakijażu i stonizowaniu skóry. Jeżeli używamy serum rano, nie zapomnijmy o nałożeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Kwas askorbinowy ma mnóstwo właściwości dobroczynnych dla naszej skóry. Warto go stosować systematycznie, a efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego warto zainwestować w dobre serum do twarzy z witaminą C.

Chciałbyś móc cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem? Skorzystaj z oferty Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu

0
Chciałbyś móc cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem? Skorzystaj z oferty Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu

Centrum chirurgii i estetyki twarzy w Wrocławiu cieszy się pozytywną opinią licznych klientów. Działa na rynku od wielu lat i pochwalić się może wieloma doskonale przeprowadzanymi operacjami i leczeniem twarzy oraz uśmiechu. Centrum zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów z różnych obszarów stomatologii i medycyny estetycznej. Pracownicy centrum chirurgii w Wrocławiu zajmują się kompleksowym podejściem do każdego problemu, z jakim przychodzi klient. Fachowo przeprowadzają operację szczęki, zgryzu i twarzy. Podejmują się leczenia problemów w kwestiach estetycznych i onkologicznych. Chciałbyś skorzystać z ich oferty? Już dziś umów się na konsultację z profesjonalnym specjalistą na chirurgiatwarzy.

Oferta Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy Wrocław

Centrum chirurgii i estetyki twarzy mieści się w nowocześnie urządzonym gabinecie we Wrocławiu. Główną specjalizacją zakładu jest leczenie implantologiczne, ortodontyczne oraz kompleksowa rekonstrukcja uśmiechu (stomatologia estetyczna i protetyka).

Specjaliści zatrudniani w gabinecie profesjonalnie zajmują się każdym klientem i chętnie służą pomocą w nagłych wypadkach. Oferują nie tylko chirurgię twarzy, ale również podejmują się upiększających zabiegów medycyny estetycznej. Doświadczony personel dobiera właściwą metodę leczenia dla każdego pacjenta indywidualnie. Gwarantuje bezstresowe i bezbolesne zabiegi wykorzystując przy tym innowacyjny sprzęt medyczny.

W ofercie centrum chirurgii i estetyki twarzy znajdziemy między innymi:

 •       chirurgię stomatologiczną
 •       chirurgię szczękowo-twarzową
 •       dermatochirurgię
 •       diagnostykę
 •       fizjoterapię
 •       endodoncję
 •       implantologię
 •       ortodoncję
 •       leczenie zachowawcze
 •       periodontologię
 •       profilaktykę
 •       protetykę i implantoprotetykę
 •       psychologię
 •       stomatologię estetyczną
 •       wybielanie

Wszystkie zabiegi wykonywane są w odpowiednio przygotowanych warunkach laboratoryjnych, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz niezbędnych narzędzi higienicznych. Nad całym procesem czuwają specjaliści z zakresu stomatologii i innych powiązanych dziedzin medycyny.

Chirurgiczne leczenie wad zgryzu

Centrum chirurgii i estetyki twarzy w Wrocławiu wielokrotnie wykonało fachowe i prawidłowo przeprowadzone operację wad zgryzu.  Do tego celu wykorzystuje nowoczesne technologie oraz niezbędną wiedzę, która pozwala na wybór właściwej i bezbolesnej metody leczenia dla każdego pacjenta.

Operacja wad zgryzu Wrocław przeprowadzana jest przez lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej oraz ortodoncji.  Wymaga postępowania wieloetapowego, którego początkiem jest konsultacja chirurgiczna. Podczas konsultacji pacjent poddawany jest diagnostyce, która umożliwia określić wady zgryzu konieczne do korekty. Podczas wizyty lekarz przedstawia sposoby leczenia, możliwe powikłania, a także udziela odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Operacja wad zgryzu jest leczeniem przeprowadzanym przez doświadczonego ortodontę mającego dużą wiedzę i kwalifikację w leczeniu wad zgryzu wymagających operacji. Podczas operacji specjaliści skutecznie usuwają przesunięcia i zmiany w układzie kostnym z użyciem technologii 3D oraz wydrukowanych szablonów chirurgicznych. Zabieg wad zgryzu trwać może od 2 do 4 dni, w tym czasie pacjent jest pod najlepszą opieką i znajduję się w szpitalu. Cały proces rekonstrukcji odbywa się w znieczuleniu ogólnym, dzięki temu pacjent nie cierpi i nie musi się stresować. Po udanym zabiegu konieczne są wizyty kontrolne oraz właściwie dobrana rehabilitacja.